Kadri Ehamäe: paljud naised pelgavad meestega koos sõita

Eesti kiireim naiskrossisõitja Kadri Ehamäe võitis nädalavahetusel Soome motokrossi karikavõistlustel etapi ja on sarja üldarvestuses neljandal kohal.

Number 46 Yamaha tsikliga sõitev Kadri Ehamäe on Eesti edukaim naiskrossisõitja. Ehamäe kihutas viie päeva eest Tihemetsas toimunud Eesti meistrivõistluste etapil ja oli kiireim naine. Kodus tuleb nii temal kui ka teistel naistel võistelda koos meestega. Kuus krossinaist kihutas viimati koos 26 meesveteraniga ühisel rajal.

"Hästi läks!" lausus ta ERR-ile. "Stardis sain enam-vähem ees minema. Kuskil kümneses pundis. Sain rahulikult enda sõitu sõita. Ei olnud vaja hullult hakata möödasõite tegema ja kuskilt tagant rapsima."

Et kriitiline arv naisi, kes tahaks tiitlile kihutada, on olemas, siis kavatseb mootorrattaspordi föderatsioon järgmisel aastal korraldada Eesti meistrivõistlustel naistele eraldid sõidud. See peaks motokrossi juurde tooma ka rohkem naisi.

"Paljud pelgavad meestega koos sõita," lausus Ehamäe. "Paljud on öelnud, et oleks naistele eraldi start, siis nad tuleksid, aga meestega koos ei julge nad sõita."

Vaid naiste konkurentsis kihutab 21-aastane Ehamäe Soome karikavõistlustel, kus võitis pühapäeval Rauma krossirajal etapi ning on 23 naise konkurentsis enne karikavõistluste viimast etappi neljandal kohal. Hooaja avaetapi pidi ta seejuures rangluu vigastuse tõttu vahele jätma.

"Seal on naistele eraldi sõit. Stardis 20 naist. Esimesed viis-kuus sõidavad samasse sekundisse ja siis järgmised hakkavad maha jääma. Üheksas-kümnes naine saab juba ringiga."

Tsikli selga istus Ehamäe kuueselt ja võistlema hakkas üheksaselt. Erinevad vigastused pole tema tahet ajaga jahutanud. Et tulevikus noori juhendada, alustab ta peagi Tallinna Ülikoolis bakalaureuse õppes viimast aastat.

"Kehakultuuri õpin. Kehalise kasvatuse õpetaja, treener või midagi sellist. Aga ilmselt tahan edasi minna. Eks ole näha," ütles Ehamäe.

Järgmised sõidud teeb Eesti kiireim krossinaine pühapäeval startides Leedu meistrivõistlustel.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: