Eesti piirkondade parimad jalgpallinoored võrdlevad võimeid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jalgpall
Jalgpall Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Sel aastal korraldab Eesti Jalgpalli Liit (EJL) taas poiste piirkondlikke treeninguid, mis pakuvad eri paikade noortele igal nädalal kvaliteetse lisatreeningu. Tänavu on treeningutel osalenud juba 332 poissi, mis on ligi kolmandik selles vanuses meistrivõistlustel osalevatest noormeestest.

Poiste piirkondlikel treeningutel on üle Eesti kaheksa tugipunkti, kus noormehi juhendavad kokku 21 treenerit. Neist kolm gruppi asuvad Tallinnas, lisaks on tugipunktid Tartus, Viljandis, Pärnus, Jõhvis ja Elvas. Traditsiooniliselt toimub lisatreening esmaspäeval, välja arvatud Ida-Virumaal, kus noored kogunevad teisipäeval. Tallinna grupid kogunevad kolme nädala jooksul kahel korral, sest ühel nädalal vabastatakse treeningaeg klubide jaoks.

Pärast eriolukorda alustasid piirkondlikud treeningud sõltuvalt paigast juunikuu lõpus või juulikuu alguses. Kui tavapäraselt on jaanipäevast augustikuuni puhkus, siis tänavu tehti ka sel perioodil mõned treeningud. "Oleme olnud mängijate, lapsevanemate, klubide ja treenerite suhtes paindlikud. Kuna kevadel jäid treeningud ära, siis otsustasime tavapärase puhkuseperioodi sisse mõned kogunemised mahutada. Samas on puhkuste aeg, nii et oli mõistlik jätta väike paus perekondlikeks tegevusteks," sõnas poiste piirkondlike treeningute eest vastutav Urmas Kirs.

Koroonapandeemia tõttu jäid ära piirkondlike treeninggruppide omavahelised mõõduvõtud aprilli- ja juunikuus, kuid erinevate kohtumistega tehti algust augustis. Tallinna grupid, kuhu kuuluvad ka Harjumaa mängijad, on augustikuus juba omavahelisi kohtumisi pidanud ning 24. augustil peetakse mängupäev, kus kolmest võistkonnast moodustatakse kaks tugevamat, kes omavahel vastamisi lähevad. Samal päeval mängivad omavahel Rakveres Jõhvi – Tartu ning Viljandis peetakse miniturniir Viljandi, Pärnu ja Elva gruppide vahel. Tänavused viimased omavahelised kohtumised peetakse lõputurniiri raames 19. oktoobril Tallinnas.

Eelnevate hooaegadega võrreldes pole tänavu tugipunkti Haapsalus, kelle mängijad saavad treeningutel käia Tallinnas või Pärnus. Saarlastel on võimalus samuti treeningutel osaleda ning Kirs tõigi välja, et Saaremaa poisid on tänavu Pärnus trennis käinud. "Klubidele panen südamele, et treeningute ajakavaga võimalikult palju arvestada. Näen, et poistele meeldib sellises grupis lisatreeningut saada, aga kui klubi soovil on mängukalendris sel perioodil mäng, siis kahjuks ei õnnestu heal tasemel gruppi iganädalaselt kokku saada. Klubide treeneritele on treeningud alati avatud ja neil on võimalus jälgida protsessi. Samuti on klubide esindajatel ja lastevanematel võimalus treeningu järel saada EJLi treenerilt informatsiooni oma lapse kohta," lisas Kirs.

Treeningutel osalevad mängijad sünniaastatega 2007 (erandina ka 2006 ja/või 2008).

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: