Ratturile autoga otsa sõitnud naisjuht sai tagasihoidliku karistuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maximilian Schachmann
Maximilian Schachmann Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Sirotti

Laupäeval Il Lombardia ühepäevasõidul autoga rajale sõitnud ja Saksamaa meistrile Maximilian Schachmannile (Bora-Hansgrohe) otsa sõitnud naisautojuhile määrati 129 euro suurune rahatrahv ja tema juhilubadelt võeti maha kaks punkti.

Schachmann murdis aga kokkupõrke tagajärjel rangluu ja tema hooaeg on suure tõenäosusega läbi, vahendab Spordipartner.ee.

Uurimine tuvastas, et naisjuht tuli võistlustrassile erateelt ja sai enne avariid sõita umbes 200 meetrit. Itaalia meedia andmetel ei teadnud naine, et sõiduteel toimub rattavõistlus. Samas võib hooletu juht saada lisakaristuse vigastuse põhjustamise eest. Samuti võib saada karistuse võistluse korraldaja RCS Sport, kes ei rakendanud piisavaid turvameetmeid ja lasi autol rajale sõita. Võistluste direktor Mauro Vegni ütles, et 230 km pikkusel rajal on tuhandeid ligipääsuteid ja kõiki neid turvata ei ole võimalik. Tema sõnul tehti kohapeal põhjalikku teavitustööd võistluse toimumise kohta.

Schachmann ise võttis olukorda rahulikult. "Kahjuks on minu rangluu murdunud, kuid õnneks on tegemist ainult rangluuga. Elus on hetki, kui õnn ei ole sinu kätes. Täna oli üks selline päev..." kirjutab mees sotsiaalmeedias.