Eesti, Läti ja Leedu kavandavad ühist dopinguvastast tegevust

Eesti, Läti ja Leedu kavandavad ühist dopinguvastast tegevust
Eesti, Läti ja Leedu kavandavad ühist dopinguvastast tegevust Autor/allikas: Eesti Antidoping

12.augustil toimus Vilniuses koostöökohtumine, mille eesmärgiks oli laiendada ja süvendada Leedu, Läti ja Eesti antidopingu organisatsioonide koostööd. Tutvuti Leedu Antidopingu Agentuuri töökorraldusega ja päevaprobleemidega ning esitleti Eesti ja Läti mullu käivitunud ühistegevuse kogemusi.

Erinevalt Eestist, kus dopinguvastane organisatsioon on asutatud olümpiakomitee poolt eraõigusliku sihtasutusena, tegutsevad samade ülesannetega üksused Leedus haridusministeeriumi (sh sport) ja Lätis tervishoiuministeeriumi haldusala allüksusena. Leedus on 2015. aastal vastu võetud dopinguvastane eriseadus, millega reguleeritakse määratletud dopinguainete (anaboolsed steroidid, kasvuhormoon, stimulandid, EPO jt) käitlemist ja kontrolli, kus järelevalve õigused ja kohustus on antud tervishoiuministeeriumile, siseministeeriumile, toidu- ja veterinaarteenistusele, tolliametile jm asutustele. Seaduse alusel on võimalik läbi viia jälitustegevusi ja läbiotsimisi, mis aitab dopinguvastasele võitlusele oluliselt kaasa.

Koostöökohtumisel lepiti kokku põhimõttes, et senisesse Eesti-Läti koostöösse kaasatakse lisaks ka Leedu. Lihtsustatult tähendab see seda, et edaspidi on erinevatel Balti võistlustel, sõltumata nende toimumiskohast, võimalik koordineeritult testida lisaks oma riigi sportlastele ka naaberriikide sportlasi. Lisaks igakülgne koostöö koolituse, tulemuste haldamise jm teemadel.

Kolme riigi koostööleping on kavas sõlmida lähiajal.

 

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: