Uudmäe olümpiavõitu filminud operaator: jätsin tööposti, et olla esimene eestlasest õnnitleja

Moskva olümpiamängudel töötas kuus Eesti operaatorit. Henn Valk ja Rein Spulge meenutasid "Ringvaates" 40 aasta tagust aega.

Valk oli seejuures just see mees, kes jäädvustas Jaak Uudmäele olümpiakulla toonud hüppe. "Ma ei mäleta, millise kaamera peal ma olin, aga ma võtsin klapid peast, jätsin kaamera sinna paika ja läksin pingi juurde, et olla esimene eestlane, kes surub Jaak Uudmäel kätt," meenutas Valk. "Kui ma jõudsin bussi juurde, siis ülemused küsisid, miks ma jätsin oma tööposti niiviisi maha. Ütlesin neile, et oma poiss võitis ja siis nad olid, et nojah. Uhke tunne oli."

"Minu mälu järgi oli nii, et Moskva tellis igast liiduvabariiigist lisajõude ja ma tean, et meile tuli teade, et kuut meest on vaja ja just kergejõustiku peale. Miks? Sest ma veendusin, et nad tõesti ei jaga, kuidas kergejõustikku üles võtta," lisas Valk.

Lisaks Valgule ja Spulgele käisid olümpiamängudel operaatoritööd tegemas Ants Uus, Aarne Veldre, Rein Villmaa ja Heiki Teras. Mida Valk ja Spulge veel rääkisid, vaata järele "Ringvaate" saatest.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: