Jalgpalliliit viib läbi esmaabikoolituse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jalgpall
Jalgpall Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti Jalgpalli Liit korraldab augustis kolm ühepäevast täiendkoolitust teemal "Kriisisituatsioonid spordis: elustamine ja esmaabi", kus lisaks põhiteadmistele keskendutakse ka sporditraumadele.

Koolitus on mõeldud sportlastega tegelevatele füsioterapeutidele ja treeneritele. "Me tahame pakkuda jalgpallispetsiifilist koolitust, kus lisaks üldisele esmaabi infole käsitleme ka jalgpallist lähtuvaid traumasid," sõnas jalgpalliliidu koolitusosakonna juhataja Jan Harend.

Tallinnas on koolitused kavas 18. ja 19. augustil kell 10 - 16, Tartus peetakse see 21. augustil kell 9.30 - 15.30. Koolitust viivad läbi erakorralise meditsiini arst-resident Siim Rinken ja SA Tartu kiirabi erakorralise meditsiini õde Raul Jalast. Lisaks jagavad oskusteavet jalgpalliliidu füüsilise ettevalmistuse treenerid Raiko Kokmann ja Ott Meerits.

"Meie soov oleks ka tulevikus korraldada sarnaseid koolitusi. See sõltub kindlasti huviliste arvust, mille kohta saame esmase ülevaate antud koolitusele registreerunute põhjal," lisas Harend.

Koolitusele saab ennast kirja panna jalgpalliliidu kodulehel.

Koolituse programm:
- Erakorralised situatsioonid spordis - esmane hindamine ja kuidas reageerida
- Kardiaalne äkksurm spordis
- Elustamise ABC ja AED kasutamine
- Kiirabi kutsumine
- Peatrauma spordis
- Verejooksu peatamine, luumurdude käsitlus jm esmaabi

Praktiline tegevus:
- Haavade käsitlus
- Erakorralised situatsioonid spordis, traumahaige käsitlus, elustamine

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: