Kanter: Malachowski kuulab rohkem, Urbanek on iseteadlikum

Olümpiavõitja Gerd Kanteri juhendamisel treenisid Tallinnas Poola kettaheitjad Piotr Malachowski ja Robert Urbanek. Malachowski taastub põlveoperatsioonist, Urbanek on sel hooajal juba neli võistlust teinud.

Poola kettaheitevägilased tundsid ühistööst Tallinnas suurt rõõmu, sest viimati harjutati Kanteri käe all ja üheskoos märtsi alguses Portugalis, siis tuli aga koroonapuhang peale.

33-aastase ja kaks tiitlivõistluste medalit võitnud Urbaneki voolimine on Kanteri sõnul keerulisem kui nõu jagamine 37-aastasele ja 11 tiitlivõistluste medalit võitnud Piotr Malachowskile.

"Nad on oma olemuselt kaks väga erinevat meest. Seda medalimasinat on võimalik rohkem voolida, tema kuulab rohkem minu näpunäiteid," lausus Kanter ERR-ile.

"Noorem mees on iseteadlikum ja teda väga palju ei tasu segada. Tal on väga kindlad oma nägemused. Aga parematel päevadel kuulab ka tema. Kuna füüsiline seis on hea, siis otsime rütmi ja tunnetust."

Urbaneki sõnul naudib ta olümpiat silmas pidades tõesti Kanteri treeninguid. "Tahame selleks valmistuda ja teame, et Gerd on õige mees meid selleks ette valmistama, sest ta oli oma karjääri jooksul väga professionaalne. Nüüd saame tema käe all treenida ja see on heaks motivatsiooniks."

71.84-ga Poola rekordit hoidev kahekordne olümpiahõbe Malachowski taastub paremale põlvele aprillis tehtud artroskoopilist operatsioonist ja teeb lähiajal hooaja avastardi.

Juunis 66 meetri lähedale heitnud Urbanek ei unista hetkel 70 meetri klubisse pääsust. Ta sooviks viia oma rekordi 67 meetri peale ja olla parimas hoos Tokyo olümpial.

"See ei pea olema 70 meetrit. Tahaksin heita 67 meetrit ja oleksin muidugi väga õnnelik, kui see annaks medali. See oleks unistuse täitumine," lausus Urbanek.

Kanter soovib treenerina, et mõlemad mehed oskaks ennast rohkem realiseerida. Et nad suudaks treeningul näidatud tulemuse võistlusel kolme katsega ära teha ning proovib selles osas mehi oma kogemustega aidata.

"Nad on ka minu arvates selles vanuses, et oluline on just see, et teha oma tulemus," lausus Kanter. "Selleks on oma võtted ja mõlemad mehed peavad leidma enda jaoks selle valemi, mis neile sobib. Teeme tööd ka spordipsühholoogiga."

Poola kettaheiteduo juhendamist alustas Kanter paar kuud pärast oma karjääri lõppu ja novembris saab ühisest stardist kaks aastat.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: