Korea triatlonitreener ja tiimi kapten said eluaegsed keelud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Triatlon Autor/allikas: SCANPIX / AP

Lõuna-Korea triatleedi Choi Suk-hyeoni enesetapu järel eluaegse spordis osalemise keelu saanud treener Kim Kyu-bong ja võistkonna kapten Jang Yun-jung kaebasid otsuse edasi, kuid seda ei rahuldatud.

Juuni lõpus vabasurma läbinud Choi ja tema vanemate sõnul väärkohtlesid teda nii peksu ja sõimuga nii Gyeongju klubi treener kui ka mitmed teised liikmed.

Choi lindistas vastavaid juhtumeid ja telekanal YTN lasi need ka hiljuti eetrisse. Ühelt salvestuselt on koosta treeneri sõimu ja sellele järgnenud korduvaid lakse.

Choi isa sõnul sunniti tema 2015. aasta Aasia juunioride meistrivõistlustel pronksi võitnud tütart karistuseks kaalutõusu eest korraga ära sööma 200 000 woni ehk ca 150 euro väärtuses leiba.

Oma päevikus kirjutas sportlane sellest, kuidas ta soovis "pigem surra" pärast seda, kui "teda peksti läbi nagu koera". Samuti lisas ta, et nuttis igapäevaselt.

Choi oli karjääri jooksul esitanud ka mitmeid kaebusi, mida aga arutlusele ei võetud. Pärast sportlase surma määras Lõuna-Korea triatloniliit Kimile ja Jangile eluaegsed karistused.

Mõlemad pidasid end aga süütuks ja kaebasid otsuse edasi rahvuslikku olümpiakomiteesse, kes seda ei muutnud. Olümpiakomitee sõnul ei tulnud kaebajad ise asja arutamisele ega saatnud sinna ka oma õiguslikke esindajaid.

"Meie komisjoni liikmed leidsid, et mitte ükski vägivallaakt pole tolereeritav," teatas Lõuna-Korea olümpiakomitee distsiplinaarkomisjoni juht Kim Byung-cheol.

"Oleme rääkinud olümpiakomiteele põletavast vajadusest sarnaseid intsidente tulevikus vältida ja sportlasi kaitsta."

Pärast Choi surma on ka mitmed teised Gyeongju võistkonna liikmed esinenud treenerite ja taustajõudude suunal sarnaste süüdistustega.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: