Tartu suvejooksu korraldaja: kas linnavõimu soov on testimise asemel nakatada?

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Skechers suvejooks 2019 Autor/allikas: Maanus Kullamaa

8. augustil toimuma pidanud GORUNTARTU jooksusarja teine etapp toimub tänavu olude sunnil vaid virtuaaljooksuna.

"Otsuse tavajooks ära jätta tingis asjaolu, et Tartu linnavalitsus andis Terviseametile loa paigaldada jooksu võistluskeskusesse A. Le Coq spordihoone ette koroonaviiruse testimise proovivõtutelgi", selgitas jooksu peakorraldaja, Treenitus MTÜ esindaja Jaanus Mäe.

"Otsus tuli raskelt, arutasime seda veel ka peatoetaja Skechersiga, samuti suhtlesime linnavalitsusega proovivõtutelgi ümberpaigutamise osas, kuid antud olukorra tekitamine, kus samas piirkonnas toimub jooksuvõistlus ning testitakse võimalikke viirusekandjaid, on suure riskiga ja selliselt korraldatava jooksuvõistluse toimumine ei ole kellegi huvides. Linnavalitsus pooldas aga seda, et mõlemad ettevõtmised oleksid samal ajal koos toimunud."

"Spordihoonet külastavad igapäevaselt lapsed, lapsevanemad ja teised, kes suunduvad erinevatesse trennidesse. Samuti asub testimise telgi kõrval suur kaubanduskeskus. Kas prioriteet on testimise asemel hoopis kedagi nakatada? Nii oleks see ilmselt juhtunud, kui oleksime otsustanud seal samas jooksu ikkagi korraldada", lisas peakorraldaja. "Seetõttu toimub jooks sel aastal vaid kaugjooksuna."

Skechers Tartu suvejooksu kaugjooksul- ja kõnnil (5, 10, 21,1 km) on võimalik osaleda ajavahemikus 08–23. august (registreerimine kestab kuni 22. augustini).

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: