Ümber Viljandi järve jooksu võitsid Roman Fosti ja Liina Luik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Roman Fosti Tallinna maratonil
Roman Fosti Tallinna maratonil Autor/allikas: Priit Mürk / ERR

Eesti vanim rahvajooks, 91. Suurjooks ümber Viljandi järve toimus tänavu teisiti. Jooksjad olid jagatud kahte starti, millest esimene läks rajale kell 12 ning teine kolm tundi hiljem. Kuna kiiremad jooksjad olid paigutatud esimesse stardigruppi, siis selgusid ka võistluse võitjad veel enne, kui teine grupp rajale lasti.

Tasavägise võistluse võitis mullu samal rajal teiseks tulnud Roman Fosti. Praktiliselt kogu võistluse Karel Hussariga koos jooksnud Fosti edestas lõpuks konkurenti napi nelja sekundiga. Eelmine Viljandi järve jooksu võit tuli Fostile viis aastat tagasi. Tänaseks võidutulemuseks oli 37.34, kirjutab Marathon100.com.

Karel Hussar ületas lõpujoone tulemusega 37.38 ja sai teise koha. Hussari senine parem tulemus sellelt võistluselt oli kahe aasta tagune seitsmes koht. Kolmas oli Ilja Nikolajev, kel kogunes kaotust võitjale 37 sekundit (38.10). Ka mullu sai Nikolajev kolmanda koha. Esikuuikusse mahtusid veel Raido Mitt (39.07), Reinis Hartmanis (39.27) ja Ülari Kais (39.51).

Naistest kuldas mulluse teise koha üle Liina Luik. Üldarvestuses 13. koha saanud Luik oli ajaga 43.00 kiireim naine. Luige eelmine võit sellelt võistluselt pärines aastast 2016. Marion Tibar sai ajaga 44.37 naistest teise koha. Kolmandana, võitjast kolm ja pool minutit hiljem finišeeris Kadiliis Kuiv (46.25). Neljas oli Olga Andrejeva (47.13), viies Anneli Vaher (48.24) ja kuues Sille Puhu (49.09).

Kokku sai esimeses stardis tulemuse kirja 719 võistlejat. Lõplik paremusjärjestus selgub peale teist starti.