Unikaalne teatejooks Tipust Topini toob jooksjad Munamäelt Tallinna ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tipust topini jooks.
Tipust topini jooks. Autor/allikas: Aldis Toome

Välismaal on mitmeid jooksuvõistlusi, mille stardikohad saavad otsa viis minutit peale registreerimise avamist. Ent Eestis on vaid üks jooksuüritus, millele tuleks end kirja panna kuus kuud enne selle toimumist - Nike korraldatav teatejooks Tipust Topini.

Tänavu oli nimetatud teatejooksule võimalik nimi kirja panna kuni 23. jaanuarini, misjärel registreerimine suleti – kõik kohad said lihtsalt täis. Algselt juuni lõppu kavandatud üritus nihkus kevadise olukorra tõttu augustisse, start antakse 8. augustil kell kaheksa hommikul ning järgmiseks päevaks peaks kõik tiimid Munamäelt Tallinnasse olema jõudnud, kirjutab Marathon100.com.

Munamäelt Tallinna on enam kui 300 kilomeetrit, linnulennult küll mõnevõrra vähem, kuid Eestis on vähe jooksjaid, kes oleks võimelised sellise vahemaa üksi joostes kahe päevaga läbima. Ent Tipust Topini pakub võimalust joosta Eestimaa ühest servast teise tiimiga, mis muudab ka sellise väljakutse teostatavaks.

Sel aastal läheb rajale 55 kümneliikmelist võistkonda ehk üle poole tuhande jooksja. Kui kõik sujub ning piirangud ei halva korraldust, võib järgmisel aastal starti pääseda rohkemgi võistkondi. Tipust Topini idee pärineb Ameerikast, kus samuti Nike korraldatavast analoogilisest teatejooksust võtab osa enam kui tuhat tiimi.

Eesti on küll väiksem, kui Ameerika, kuid sel on ka omad plussid – kahe päevaga on tõesti võimalik joosta riigi kaguservast mere äärde. Kuna Tipust Topini pole võistlus on selle ürituse peamiseks väärtuseks koosjooksmise rõõm ning võimalus näha ja kogeda ilusaid Eestimaa paiku.

2020.a. neljandat korda toimuv Tipust Topini rada algab Haanjast ja viib jooksjad läbi Rõuge, Otepää, Elva, Tartu, Palamuse, Jõgeva, Rakke, Väike-Maarja, Porkuni, Tapa, Jäneda, Kõrvemaa ja Kehra Tallinna.

Võistkonnad läbivad järjest joostes ca 340 km, kuid korraga tuleb ühel võistlejal läbida 8-15 km.  Iga jooksja käib rajal kolm korda.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: