Eesti noored kergejõustiklased edestasid lõunanaabreid mäekõrguse eduga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti U-16 kergejõustikukoondis Balti maavõistlusel
Eesti U-16 kergejõustikukoondis Balti maavõistlusel Autor/allikas: Erakogu/EKJL

Teisipäeval Lätis Ogres peetud U-16 vanuseklassi kergejõustiku Balti maavõistluse võitis Eesti noortekoondis.

Möödunud aasta teine koht sai Eesti noortekoondise poolt domineerival kujul ümber lükatud ning võidukarikas taas aastase vaheajal järel tagasi võidetud. Ülekaal oli nõnda võimas, et eestlased tõid 33 alalt 18 võitu, vahendab Eesti Kergejõustikuliit.

Eesti koondis kogus 279 punkti, lätlased olid 223 punktiga teised ja Leedu noortekoondis 182 punktiga kolmas.

Balti maavõistlusel võisteldi 17 alal, nii noormeeste kui neidude arvestuses: 100m, 200m, 400m, 800m, 2000m, 100/110m tõkkejooks, 300m tõkkejooks, 1500m takistusjooks, kõrgushüpe, kaugushüpe, kolmikhüpe, teivashüpe, kuulitõuge, kettaheide, vasaraheide, odavise ja väike Rootsi segateatejooks (100m+200m+300m+400m).

Balti meistrid U-16 vanuseklassis:

200m Markus Munski – 23.52
400m Anna Theresa Gustavson – 59.58
400m Romet Kivi – 50.89
2000m Kevin Jõesoo – 6:21.86
110m tkj. Kristjan Kari – 15.12
300m tkj. Hege-Lee Pielberg – 45.45
Kaugushüpe Mirtel Klaar – 5.68
Kolmikhüpe Anna Panenko – 11.92
Kõrgushüpe Karmen Bruus – 1.74
Teivashüpe Timo Kaarus – 3.90
Kuulitõuge Manfred Männamaa – 16.74
Kettaheide Manfred Männama – 53.39
Odavise Greete-Liis Krapp – 45.90
Odavise TristanAik Sild – 51.82
Vasaraheide Kaspar Kõplas – 55.11
1500m takistusjooks Viola Hambidge – 5:28.21
1500m takistusjooks Rasmus Randoja – 4:38.05
Väike Rootsi segateatejooks (Uku Nurk, Romet Kivi, Sandra Rumask, Hege-Lee Pielberg) – 2:08.2 (uus U-16 vanuseklassi segateatejooksu Eesti rekord)

Balti meistrivõistluste hõbemedalid:

100m Sandra Rumask – 12.54
100m/200m Uku Nurk – 11.57/23.53
200m Anna Theresa Gustavson – 26.41
800m Merili Tiik – 2:22.03
100m tkj Mari-Silvia Lauri – 15.30
300m tkj Ronaldo Kaljo – 41.49
Kaugushüpe Robert Kompus – 6.16
Kaugushüpe Sandra Rumask – 5.51
Kõrgushüpe Aivar Ellam – 1.83
Teivashüpe Emma-Kathrina Hein – 3.20
Teivashüpe Harry-Richard Jääger – 3.80
Kuulitõuge Greete Liisa Krapp – 12.93
Kettaheide Noora Liisa Ader – 37.00
Vasaraheide Anastassija Belaja – 49.05
1500m takistusjooks Christa-Liza Schuster – 5:34.87

Balti meistrivõistluste pronksmedalid:

200m Marie Randala – 26.53
400m Erik Loorand – 54.30
800m Alexander Kapp – 2:08.80
100m/300m tkj Mia-Lisett Meringo – 15.38/46.65
110m tkj Harry-Richard Jääger – 15.46
300m tkj – Karl Kristjan Pohlak – 41.51
Kolmikhüpe Savva Novikov – 12.68
Kõrgushüpe Mirtel Klaar – 1.63
Teivashüpe Iiris Jõgi – 2.80
Kettaheide Lauri Lennart Koch – 45.39
Vasaraheide Kevin Reinberg – 42.70
1500m takistusjooks Alex Ojava – 4:42.78

Koondise juht: Erik Horn

Alaliidu esindaja: Kristel Berendsen

Koondise treenerid: Heini Allikvee, Erki Nool, Mairo Tänav, Romet Mihkels, Mihkel Lembit, Kirke Aitsen, Kersti Viru, Ingrid Reiljan, Maris Mägi, Viktor Predbannikov, Ants Kuusik, Eva Kuningas, Marika Manglus, Viljo Krauding

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: