Käsipallurid kustutasid mängunälga Põlva liival

Eesti käsipallis tooni andev Põlva Serviti meeskond loodab oktoobris alustada 20. järjestikust eurohooaega. Pandeemia tõttu tekkinud pikka võistlusnälga kustutatakse osavõtuga rannakäsipalli Eesti meistrivõistlustel.

Serviti meeskond on käsipallis tiitlikaitsja nii saalis kui ka rannas. Kui saalis algab uus kodune hooaeg septembris, siis rannaliival selgub Eesti meister kolme etapiga.

Esimene neist on seljataga ja kodusel Põlva liival teenis esikoha kümne meeskonna konkurentsis just Serviti esindustiim.

"Liiva peal mängimine on hoopis teine kui saalis," lausus Serviti peatreener Kalmer Musting ERR-ile. "Reeglid on teised, siin on kergematel meestel eelis, saalis on hoopis pikemad ja raskemad ning punkte jagatakse erinevalt."

Serviti mehed on 1. juulist alates üheskoos väljas treenides üldfüüsilist põhja ladunud. Saalis võetakse pallid kätte alles uuel nädalal. Et võistluspaus on koroonaviiruse tõttu olnud väga pikk, siis tuntakse seekord erilist rõõmu ka rannas mängimisest

"Elamuse pool oleks olulisem, et mängime siin ja tunneme sellest naudingut, sest neli kuud pole ju meie spordiala võistelda saanud," ütles Musting. "Üle nelja kuu esimene võistlus ja seda on siin näha ka osavõtjate arvu poolest."

Mänguisu on pausi järel tõesti suur, sest Põlvas püstitati 58 võistkonnaga rannakäsipalli meistrivõistluste uus rekord. Kaheksas võistlusklassis oli liival ligemale 500 mängijat. Teine etapp peetakse juba sel laupäeval Alatskivil.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: