Eesti korraldab esimesed olümpiaala tiitlivõistlused pärast koroonapausi

Täpselt kuu aja pärast homme peaks Otepääl algama tõeline suve suurspordiüritus ehk triatloni Euroopa meistrivõistlused. Ajad on segased, aga korraldamine käib suure hooga.

Kuu aja pärast toimuvad Otepääl Pühajärve ümbruses Euroopa meistrivõistlused triatlonis. Korraldajate jaoks on tänavuse võistluse korraldamine mõistagi tavapärasest erinev.

"Me küll korraldame triatlonit, aga ta on ikka oluliselt muutunud oma traditsioonilisest vormist ehk siis teisisõnu kõiki osalejaid, vabatahtlikke, korraldajaid testitakse igapäevaselt," lausus võistluste direktor Ain-Alar Juhanson ERR-ile.

"On tehtud tohutu töö rahvusvahelise alaliidu poolt andmaks ette meile nõuanded, kuidas üks triatlonivõistlus võiks tänapäeva olukorras välja näha ja loomulikult meie seda täidame ja anname omalt poolt parima, et ta nii ka tehtud saaks."

Eesti Triatloni Liidu president Margus Lepik: "Kuna tegemist on tegelikult peale selle koroonakriisi algust sisuliselt esimese võistlusega üldse triatlonimaailmas, ja meie ja rahvusvahelise triatloniliidu andmetel on üldse olümpiaala esimesed tiitlivõistlused, siis tegelikult on huvi suur ja starti on tulemas sisuliselt kogu Euroopa ja võimalik ka mõned parimad mujalt maailmast."

Maailma tippudest oodatakse starti hispaanlasi Gomez Noyat ja Fernando Alarzat, samuti on end kirja pannud Londoni olümpiavõitja Nicola Spirig. Kuigi praegu veel Hispaaniast Eestisse piiranguteta reisida ei või, loodavad korraldajad maailma tippe siiski stardis näha.

"Loodame lihtsalt, et sellest eriregulatsioonist tulenevad nõuded me suudame täita," lausus Lepik. "Teame, et suudame täita, aga see, kuidas riiki sisse pääseb, on omaette küsimus."

28.-30. augustini toimuvad võistlused selgitavad Euroopa meistrid välja naiste ja meeste eliitklassis, juunioride konkurentsis, eri vanuseklasside arvestuses ja riikidevahelises segateatetriatlonis.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: