USA 400 meetri jooksja läbis 100 meetrit 9,86-ga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Michael Norman
Michael Norman Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Rohkem 200 ja 400 meetri jooksjana tuntud ameeriklane Michael Norman startis Texase osariigis Fort Worthis toimunud võistlusel 100 meetris ja püstitas muljetavaldava isikliku rekordi 9,86 (+1,6 m/s).

22-aastane Norman teatas pärast võistlust, et polnud seda distantsi proovinud juba neli aastat ja tema isiklik tippmark enne võistlust oli kõigest keskkooliaegne 10,27.

Ühtlasi sai Normanist alles teine mees ajaloos, kes jooksnud 100 meetrit kiiremini kümnest sekundist, 200 meetrit kiiremini 20 sekundist (19,70) ja 400 meetrit kiiremini 44 sekundist (43,45). Sama on suutnud vaid lõuna-aafriklane Wayde van Niekerk.

Mullustel Doha maailmameistrivõistlustel oli Norman üks 400 meetri jooksu favoriite, aga vigastus peatas tema teekonna juba poolfinaalis. Seetõttu tiitlivõistluste saavutused tal veel puuduvad.

Fort Worthis esines suurepäraselt ka 400 meetri tõkkejooksja Rai Benjamin, kes sai ajaks 10,03. Oma põhialal MM-hõbeda võitnud Benjamin oli viimati jooksnud 100 meetrit 2017. aasta märtsis ja sai toona tuule toel kirja 10,40.

Ka Benjamin on mitmekülgne jooksja: tunamullu sai ta 200 meetris kirja 19,99 ja oma põhialal hoiab mees 46,98-ga maailma kõigi aegade edetabelis kolmandat kohta.