De Gea prohmakad aitasid Chelsea karikafinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

David De Gea
David De Gea Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Inglismaa karikasarjas selgusid finalistid, kui teises poolfinaalis oli Chelsea 3:1 parem Manchester Unitedist.

Unitedi peatreener Ole Gunnar Solskjaer kasutab küll tavaliselt karikasarjas väravavahina Sergio Romerot, ent otsustas sel korral väravasse jätta kogenud hispaanlase David De Gea. Paraku tegi 29-aastane De Gea kaks prohmakat, mis mõlemad tõid Chelseale värava.

Avapoolaaja lõpus, koguni 11. lisaminutil – mäng seisis vahepeal pikalt, kuna Bailly ja Maguire hüppasid peadpidi kokku – viis Olivier Giroud Chelsea juhtima, kui De Gea tõrje ebaõnnestus ja ta puterdas palli väravasse.

Kohe teise poolaja alguses viis Mason Mount Chelsea 2:0 ette, ka siis ebaõnnestus De Gea tõrje täielikult. De Gea prohmakatele lisaks lõi ManU kapten Harry Maguire 74. minutil ka omavärava.

86. minutil sai ka ManU värava kirja, kui Bruno Fernandes realiseeris penalti.

Võiduga lõpetas Chelsea ManU 19-mängulise kaotuseta seeria kõikide sarjade peale.

Karikafinaal on seega Londoni siseasi, sest päev varem alistas Arsenal 2:0 Manchester City.