Eesti korvpallikoondise kapten töötab profikarjääri kõrvalt Autismikoolis

Foto: Kuvatõmmis

Eesti korvpallinaiskonna kapten Mailis Pokk on edukalt ühendanud mitu ametit. Sügisel Saksamaa meistriliiga tippklubis Keltern profikarjääri jätkav Pokk töötab kuuendat aastat Tallinnas asuvas Ivica Mägi Autismikoolis tegevuste koordinaatorina.

"Kõigepealt ma sattusin siia oma õpingute raames, kui õppisin hotellimajandust ja mul oli vaja läbida konverentsipraktika," rääkis Pokk intervjuus ERR-ile. "Puhtalt juhuse tahtel nägin kuulutust, et siia vajatakse just sellel hetkel koolituste koordinaatorit, ma võtsingi ühendust ja sellest ajast saadik olen ka siia tööle jäänud. Sellest on nüüd möödas kuus aastat."

"See on pakkunud mulle kindlasti vaheldust korvpallile, olen seda teinud nii välismaal kui ka Eestis mängides," selgitas koondislane. "See haldab endast koolituste koordineerimist ja samuti kõikide nõustamistega seotud tegevusi: broneerimised, kohtumised ja üleüldse siis terve Autismikooli tegevus."

Tallinnas asuvas Autismikoolis on Pokk kuue aasta jooksul arvuti taga istunud harva, sest oma töö on ta edukalt ära teinud peamiselt interneti vahendusel ja saanud sellega hakkama nii Saksamaa kui Prantsusmaa meistriliigas profina korvpalli mängides. Kahe jumala teenimine on nõudnud muidugi kõva pühendumist ja suurt vastutustunnet.

"See nõuab väga suurt distsipliini, sul peab olema kindel päevaplaan paika tehtud, et mis sa teed ja kuna teed," kinnitas Pokk. "Päris esimestel aastatel ma arvan, et lappas natukene ka, sai hilja õhtuti tööd tehtud. Nüüd vanemaks saades mõistad, et see on väga oluline, et päevaplaan paigas oleks."

Varem Hotelli-ja Turismikõrgkooli lõpetanud 28-aastane Pokk astus mullu sügisel, kui taastus kodus põlveoperatsioonist, Tartu Kutsehariduskeskusesse ärikorraldust õppima ja plaanib järgmiseks suveks diplomi kätte saada. Et septembrist jätkab Eesti koondise kapten mängijakarjääri Kelterni klubis, kellega tuli kahe aasta eest ka Saksamaa meistriks, siis annab ta oma töökohustused Autismikoolis peagi üle, sest koormus läheks liiga suureks.

"See peatub hetkeks, kuna mul on uuest hooajast kool ka vaja edasi teha kaugõppes," rääkis Pokk. "Otsustasin niimoodi, et Autismikooli töö võtab üle siis teine koordinaator, kuid ma arvan, et tulevikus jään ma ikkagi siia tegutsema kas erinevate projektide raames või siis näiteks suvel."

Kaks aastat tagasi läbis Pokk koos Janar Sooga FIBA poolt esmakordselt korraldatud juhtimisalase koolitusprogrammi "Time-Out", kasutades lõpuprojekti raames ära hea võimaluse tutvustada autistlikele lastele oma lemmikmängu.

Oktoobri lõpus ootab Pokki Saksamaa meistriliiga avavoor ja novembris EM-valikmängud Eesti koondisega. 

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: