Kristo Galeta: hästi palju on olnud operatsioone, ei ole olnud kõige kergem aasta

Eesti parima kuulitõukaja Kristo Galeta karjäär pole alates Doha maailmameistrivõistlustest kuigi kergelt kulgenud. Suurvõistlusel jäi eestlasel pöiatrauma tõttu osalemata ja pärast seda on teda kimbutanud veel mitmed hädad ja poole aasta jooksul tuli käia koguni neljal lõikusel.

Viimane operatsioon tehti kaks ja pool nädalat tagasi. "Meniskis oli üks tükk väljas. See segas heitmist. Doktor Madis Rahu aitas jälle hädast välja," lausus Galeta intervjuus ERR-ile. "Praegu taastun ja veel ei saa heitesusse jalga panna."

Kõik algaski Doha päevilt. "Sellest ajast saati on probleem olnud. Põlveprobleem tekkis ka pigem sellest, et ühel jalal oli liiga palju koormust ja nagu ikka - läheb teisele jalale koormus. Võib juhtuda nii."

"Hästi palju on olnud operatsioone. Ei ole olnud kõige kergem aasta, aga füüsiline vorm on olnud väga hea. Ootan väga, et uuesti ringi saada," loodab 37-aastane Galeta, kes siiski rutata ei soovi.

"Esmaspäeval lähengi doktor Rahu juurde, et arutada ja vaadata, millal saan tõukama hakata. Ma hetkel ikkagi ootan tema arvamust. Ei taha kiirustada, kuna järgmine aasta on minu jaoks väga tähtis. Enam ei soovi vigastusi."

Kogenud kuulitõukaja näitas mullu elu parimat vormi, kui tõukas juuli keskel Pärnus uue rahvusrekordi 20.76. 20 meetri joone oli ta alistanud aasta varem ehk juba 35-aastase sportlasena.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: