Muhu Väina regati viimasele etapile läheb liidrina Matilda

Nädala eest Pärnus alanud Muhu Väina regatt on jõudnud lõpusirgele. Kõige suuremate jahtide konkurentsis läheb viimasele etapile liidrina kapten Mihkel Kosk jahiga Matilda.

Kui neljapäeval said purjetajad võistelda kõige pikemal etapil Kärdlast Kakumäele, siis reedel seilati juba Muhu Väina regati eelviimast võistlusrada, mis tõi võistlejad Piritale.

Kõige võimsamas ORC I grupis sai teise järjestikkuse etapivõidu jaht Matilda kapten Mihkel Kose juhtimisel. Nad on ka selged liidrid regati üldarvestuses. Hoolimata vahepeal tekkinud tuuleaugust jäädi oma sõidu ja ka tänase ilmaga rahule.

"Täna läks sõit väga hästi. Start hea, taktika hea ja vahepeal oli Naissaarel tuuleauk. Hakkas uus sõit ja uus start, aga sealt õnnestus ka võitjana välja tulla. Väga super ilm täna ja kõik hästi," lausus Kosk ERR-ile.

Teiseks purjetas tiitlikaitsja Olympic kapten Tiit Vihuliga. Samal positsioonil on nad ka üldarvestuses. Homset viimast etappi Tallinna ringil saavad ka lihtsad purjetamisehuvilised minna jälgima mere peale.

"Kõige lihtsam on regatti jälgida rannast. Terve Tallinna laht on suuri värvilisi purjeid täis. Need istekohad loetud ei ole," lausus regati direktor Agnes Lill.

"Kui keegi tahab tulla päris merele vaatama, siis meil on Admiral Bellingshauseni ja mootorlaev Mojitoga kokkulepe, et nemad viivad pealtvaatajaid merele."

63. Muhu Väina regati otsustava etapi start on Pirital laupäeval kell kümme.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: