Muhu Väina regatt jõudis Tallinnasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

63. Muhu Väina regatt - Heimon Kala Kärdla - Haven Kakumäe etapi ORC I grupi võitja Matilda 4
63. Muhu Väina regatt - Heimon Kala Kärdla - Haven Kakumäe etapi ORC I grupi võitja Matilda 4 Autor/allikas: Piret Salmistu

Pärast puhkepäeva Kärdla jahisadamas jätkas 109 jahti taas võistlust ning järgmine A. Le Coq 63. Muhu Väina regati etapp purjetati Kärdlast Tallinnasse Haven Kakumäe jahisadamasse. Start anti neljapäeva keskpäeval Kärdla lähedalt ning purjetajate rõõmuks puhus ka reibas tuul.

Mööda Eesti põhjarannikut kulgev võistlusrada oli planeeritud 65 meremiili pikkune ning lõppes finišiliinil Haven Kakumäe sadamast miili kaugusel. Suures osas külgtuules kulgev sõit ei andnud võistlejatele küll üleliia palju adrenaliini, kuid võidukad olid need, kes suutsid oma jahist maksimumi välja pigistada igal hetkel. 

ORC I grupis etapivõidu noppinud Kalevi Jahtklubi jaht Matilda 4 kapten Mihkel Kose roolimisel on olnud stabiilselt edukas kogu regati vältel. Kogenud kapteni juhendamisel on noor meeskond tänaseks ka koondtulemustes esikohta hoidmas. Mihkel Kosega vaata intervjuud siin. Etapi teisele ja kolmandale kohale sõitsid end vastavalt võistlusjaht Credit24 Sailing (kapten Eero Pank, Kalevi Jahtklubi) ja Olympic (kapten Tiit Vihul, Jahtklubi Dago). 

ORC II grupis oli teistkordselt regati jooksul võidukas Pärnu Jahtklubi jaht Sugar, kapten Marjaliisa Umb, eelmise võidu noppisid nad Pärnu lühirajalt. Sugar hoiab hetkel ka selle grupi liidripositisiooni. Teise koha tulemuse sai kirja Pärnu Jahtklubi jaht Katariina II kapten Aivar Tuulbergiga, kes oli pidanud Sugarile alla vanduma ka Pärnus ja kes pärast nelja etappi on koondtulemustes kolmandat kohta hoidmas. Kärdla - Haven Kakumäe etapil kolmandale kohale sõitis Kalevi Jahtklubi jaht Amserv Toyota ST, kapten Margus Žuravljov.

ORC III grupis lõi pikk külgtuules kulgenud sõit kaardid segi ning tõi poodiumile kaks jahti, kes regati jooksul seal veel ei ole olnud. Kapten Rauno Pielbergi juhtimisel oli võidukas Jahtklubi Dago jaht Celia. Läti jaht RTS Baltic kapten Juris Kuklisega sai kirja teise aja. Double-handed jaht oli ka võidukas Pärnu-Kärdla etapil ja on koondarvestuses pärast nelja sõitu 5. kohal. Kolmandale kohale etapi arvestuses tõi edukas sõit Kalevi Jahtklubist kapten Margus Rohtla juhtimisel jahi Deja Vu. 

ORC IV grupis tõi neljas etapp koondarvestusse uue liidri - Toila Jahtklubi jahile Julechka kapten Joel Kõivuga roolis oli see esimene etapivõit, kuid stabiilsed tulemused on taganud edu koondarvestuses. Teisele kohale sõitis Kalevi Jahtklubi jaht Mary Lou, kapten Rene Safiniga ning kolmanda koha sai jaht Edda, kapten Mihkel Güsson, Kalevi Jahtklubi.

Folkbootide kümne jahi hulgas on aga pärast neljandat etappi koondtulemustes tasavägine kaikavedu just esimesel ja teisel kohal oleva jahi vahel. Viimased kaks etappi on võidukas olnud Folkboot Bacchus kapten Olev Oolupi roolimisel (Jahtklubi Dago). Etapi teisele poodiumikohale sõitis end aga Tiit Riisalo jahil W-Lind, kes hetkel koondtulemustes on liidripositsioonil. Kolmas tulemus läks kirja jahile Tee Chee Kalevi Jahtklubist, kapten Peeter Välkmann.

Reedel purjetavad võistlejad Tallinnas. Eelviimase etapi start anti reede keskpäeval Haven Kakumäe lähistel ning õhtuks jõutakse Piritale Kalevi Jahtklubisse, kus toimuvad kahe viimase etapi autasustamised. Pärast reedest võistlussõitu mängitakse koondseis kindlasti ümber, sest vastavalt võistlusjuhistele kuulub pärast viienda etapi toimumist halvima skoori mahaarvamine.

Regati viimane etapp seilatakse Tallinna lahel laupäeval. A. Le Coq 63. Muhu Väina regati medalid pannakse võitjatele kaela Pirital Kalevi Jahtklubis pärast viimase etapi lõppu laupäeval.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: