Lauatenniseliit loodab esmakordselt käivitada naiste Eesti-Soome ühisliiga

Tallinnas koos olnud Eesti lauatenniseliidu juhatus andis rohelise tule naiste Eesti-Soome ühisliiga käivitamiseks sügisel. Koondise tasemel arvestatakse veel võimalusega, et septembris toimuvad Varssavis Euroopa meistrivõistlused.

Kümnendat aastat lauatennise Eesti koondise peatreenerina tegutsev Vallot Vainula on üleilmse pandeemia ajal uppunud paberitöösse, sest olulisi võistlusi on järjest edasi lükatud.

"Rahvusvaheline lauatenniseliit tühistas alguses kõik võistlused mai lõpuni, siis juuni lõpuni, siis juuli lõpuni. Edasi on lükatud ka mõned septembrikuised võistlused," rääkis Vainula ERR-ile. "Mingisugused võistlused on hakanud toimuma, aga need on riigisisesed. Alaliidu koosolekul tuli uudis, et augustiks planeeritud Põhjamaade noorte meistrivõistlused jäävad tõenäoliselt ära, sest Norra, Rootsi, Taani jne ei saa tulla. Osalejate arv läheb nii väikseks, et enam pole mõtet seda teha."

Küll on veel laual septembris Poolas toimuvad individuaalsed Euroopa meistrivõistlused ja täna arutas Vainula alaliidu juhatuses koondise komplekteerimist ja koosseisu.

"Kalendris need on, aga hetkeseisuga mingit kinnitust, et need ka toimuvad, veel ei ole. Selle eriolukorra võlu ongi selles, et pead kogu aeg millekski valmistuma, teadmata, kas see tegelikult ka toimub. Vaikselt komplekteerime võistkondi, üritame võimaluse korral välja panna nii palju mängijaid kui meil luba on," kinnitas Vainula.

Kui EM-i osas on kahtlusi, siis oktoobris või novembris loodetakse esmakordselt kävitada naiste Eesti ja Soome ühisliiga, kus mängiks ideaalis kokku kaheksa naiskonda. Kui Eestis osales kuua alguses lõppenud naiskondlikel meistrivõistlustel seitse tiimi, siis Soomes naistele eraldi liigat polegi.

"Tegelikult on see laual olnud mitu aastat," tõdes Vainula. "Need on väikeste riikide võlud ja valud: meil on erinevatel spordialadel tehtud ju Balti liigasid. Soomlased on vähemalt lauatennises eestlaste jaoks kogu aeg koostööpartneriteks olnud. Oleme seda ka varem arutanud, et võiks seda liigat teha, aga tihtilugu on see jäänud väikeste detailide taha. Loodan, et sellel korral saab sellest asja. Eestis on küll naistele oma liiga, aga osalevaid võistkondi on suhteliselt vähe, võistkondade tasemed on erinevad, palju on sisutühje mänge. Tugevamad Soome naised on enam-vähem samast klassist kui eestlased. Loodame, et jõuame soomlastega kokkuleppele ja see asi saab teoks."

Meeskondadele on lauatennises Eestis lausa kuus erineva tasemega liigat, kus tänavu mängis 55 meeskonda.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: