Tamula Vanakese võrkpalliturniiri võitis võistkond Sarise Kuningriik

Võrus lõppes traditsiooniline võrkpalliturniir Tamula Vanake. 22. korda peetud võistlusest võttis tänavu osa 34 kuueliikmelist võistkonda.

Tamula Vanake on turniir, mida võrkpallikogukonnas väga kõrgelt hinnatakse. Traditsioonidega võistluse ajalugu ulatub 22 aasta taha. Turniirist võtavad osa segavõistkonnad, kusjuures väljakul peab korraga olema kaks nais- ja neli meesmängijat.

"Õpilasmaleva kokkutulekutel mängiti sellist võrkpalli, kus oli neli mees ja kaks naist korraga väljaku peal. Siis olid nad sellised nooremapoolsed õpilased ja sellest tuli selline formaat. Et mäng ei oleks väga maskuliine meeste poolt, on ka naised väljaku peal. Ehk siis on sellist vandumist ja sellist pahandamist võib-olla vähem. Teistpidi võetakse ka veidi rahulikumalt, sest daamid on ikkagi kõrval," rääkis Tamula Vanakese peakorraldaja Urmas Tali intervjuus ERR-ile.

Urmas Tali kuulub Tamula Vanakese korraldajate hulka algusest peale. Vahepeal on võrukast saanud üks Eesti edukamaid võrkpallitreenereid. Kas just selle pärast, kuid ajast aega on turniir huvi pakkunud ka Eesti meistriliigas mängivatele saalivõrkpalluritele.

"Kümme aastat tagasi, kui oli väga suur tung profisportlaste poole Tamula Vanakese turniirile, siis me tegime lausa eraldi sportlaste liiga. Siis oli, kui ma õigesti mäletan, kaheksa võistkonda, mis sisaldas enam-vähem nii nais- kui ka meesmängijaid, kes sellel hetkel meistriliigas võrkpalli mängisid," jätkas Tali. "Nüüd õnneks professionaalsed sportlased tegelevad rohkem saalivõrkpalliga. See turniir on suunatud harrastajatele."

Võistlusel osalejad tõstavad esile Tamula Vanakese kõrgetasemelist korraldust. Tegemist on nii seltskondliku kui spordiüritusega.

"Suvi, päike, vihm, äike, kõike. Seltskond, sport. Keegi ütles kunagi, et see on suve püha üritus, mida ei tohi vahele jätta. Seltskond ennekõike ja siis tuleb sport juurde, et lõbus oleks ikkagi," rääkis turniirist osa võtnud Ave.

Tänavuse Tamula Vanakese võitis võistkond nimega Sarise Kuningriik.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: