Kollol ja Aganitsal ei ole veel järgmise hooaja plaanid paigas

Eesti võrkpalli rahvusmeeskonnal algas Tartus uue peatreeneri käe all teine ühine treeningnädal. Mitmed koondise põhimehed pole järgmiseks klubihooajaks teeninud veel uut lepingut.

Kui enamus koondislasi jäi klubihooaja finišis koroonakriisi tõttu medalitest ilma, siis nurgaründaja Kristo Kollo teenis Rumeenia meistritiitli ja sai kuldse medali eelmisel nädalal postiga ka lõpuks kätte. Kollo mängis oma esimesel Rumeenia hooajal tiitlit kaitsnud Galati eest. Klubi kuulutati Rumeenia meistriks 18 põhiturniiri mängu põhjal, millest Kollo tiim võitis 17.

"Miinimumeesmärk oligi meistritiitli võitmine. Kuna see koroonaaeg tuli peale ja süsteem soosis meistri välja kuulutamist, siis miinimumeesmärk sai täidetud," lausus Kollo ERR-ile. "Seoses sellega saadeti mulle ka see medal lõpuks ära. Selle sain ilusti kätte. Pikemas jooksus võib selle Rumeenia hooajaga rahule jääda. Sai uusi kogemusi ja tutvusi - täitsa okei."

Eelnevalt Šveitsis ja Itaalias mänginud Kollole oli see esimeseks meistritiitliks välisklubi särgis. Kümne meeskonnaga Rumeenia liigas oli Kollo sõnul neli tugevat tiimi, kellevahelised mängud tõid ka publiku saali.

"Peale meie kolm veel ja kui üks nendest kolmest oli meil kodusaalis, siis oli täismaja ja see täismaja eeldas seal 1200-1500 pealtvaatajat," lausus Kollo. "Nendel mängudel oli publiku huvi olemas, kuid teisalt olid ka need neli tagumise otsa klubi, kus sada tuli täis. Tase oli väga kõikuv."

Kus 30-aastane nurgaründaja karjääri jätkab, pole veel selge. Galati klubiga palganumbrite ja selge lepinguni pole veel jõutud. "Ei ole kindel veel midagi," ütles ta. "Oleme kontaktis olnud, kuid konkreetselt ma ei oska veel midagi järgmise hooaja kohta öelda, et kas ma jään Eestisse või lähen välismaale. Ei välista kumbagi. "

Uue välislepinguta on koondise põhimeestest ka 26-aastane temporündaja Andri Aganits, kes mängis koos Renee Teppaniga Belgias Maaseiki ridades.

"Kui nüüd mõelda, et välishooaegasid on juba seitse seljataga, siis kindlasti tahaks seda jada jätkata. Minu tase ikka võiks olla välismaal ja rahulikult Euroopa keskmike seas võiks mängida," lausus Aganits.

Enne kaheaastast Belgia perioodi Saksamaal, Itaalias ja Prantsusmaal mänginud Aganits ütleb, ootab pakkumisi kannatlikult, sest klubid püüavad koroona tõttu keeruliseks muutunud seisu ka ära kasutada.

"Tulenevalt positsioonist jäetakse temoporündajad tihtipeale viimaseks. Kuna eelarvete ja kõigega on hästi palju segadust ning tihtipeale juba varasemalt liberod ja temporündajad jäeti viimaseks komplekteerimise koha pealt, siis nüüd on veel eriti... Klubid üritavad isegi ära kasutada seda eelist ja tehakse hästi palju selliseid alampakkumisi."

Mullu Maaseikiga Belgia meistriks tulnud Aganitsa sõnul oli klubipoolne teenindus väga heal professionaalsel tasemel ja suureks plussiks Meistrite liigas mängimine, kuid miinuseks see, et kaheksa tiimiga Belgia meistriliiga ei paku liialt palju pingelisi matše.

"Kui võrrelda näiteks Prantsusmaa liigaga, kus olen mänginud, siis Prantsusmaa liiga on palju ühtlasem. Prantsusmaal on isegi nii, et viimane võib võita esimest, kui esimene natukene annab järgi. Belgias on ikkagi see suur ime, kui tagumise otsa klubi esimest kolme üllatada suudab."

Rahvuskoondis on nii Kollo kui Aganitsa sõnul alustanud ühistööd positiivse energiaga ja esmaspäeval algas meestel uue prantslasest peatreeneri Cedric Enardi käe all Tartus teine treeningnädal.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: