Pärnus tehti rannajalgpalli ajalugu

Foto: ERR

Laupäeval alustati Pärnu rannas mängudega rannajalgpalli meistriliigas, mis esimest korda ajaloos koondab kokku nii Eesti kui ka lõunanaaber Läti parimad klubid.

Vihm ei seganud laupäeval Pärnu rannas ajalugu tegemast. Kuigi rannajalgpallis jõuti tänavu tänu koroonakriisile väljakutele erakordselt hilja, alles juulikuus, on seevastu ees ootamas Läti meeskondadega tugevdatud rannaliiga, mis lisab korraldajate sõnul rannajalgpalli nii taset, konkurentsi kui ka põnevust.

"Rannaliigas on kõik muutunud," rääkis Eesti rannajalgpalliliidu juht Kari-Andri Kask intervjuus ERR-ile. "Tõenäoliselt on see läbi aegade kõige põnevam hooaeg, kuna on liitunud kolm Läti parimat meeskonda ja viis Eesti parimat rannajalgpalli meeskonda. Sellist taset ei ole Eestimaa pinnal, Eesti liiga tasemel veel varem olnud."

Rannajalgpalli meistrivõistlused toimuvad neljal nädalavahetusel, lisaks Pärnu rannale ka juuli keskel Jurmala rannas. Kari-Andri Kase sõnul tingis lätlastega ühinemise tõsiasi, et Eesti rannajalgpallil on vaja arengus edasi minemiseks liigat tugevdada. Eesti ja Läti rannajalgpalli tase on üsna sarnane.

"Tase on suhteliselt võrdne. Ma loodan, mis see liiga annab, on see, et mõnel Eesti mängijal tõuseb tänu sellele tase veelgi ja ta näitab lätlastele ka, et kuidas tegelikult rannajalgpalli mängitakse;" jätkas Kask.

Laupäevases avamängus Eesti ja Läti meistrite Thunder/Arvutitarga ja Beitar/Kauguri vahel see ka õnnestus. Mängu esimeses pooles tagaajaja rollis olnud Eesti klubi võitis lõpuks lõunanaabreid 7:6.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: