Varumehena turniirile jõudnud šotlane lõpetas enam kui seitsmeaastase pausi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Stephen Maguire
Stephen Maguire Autor/allikas: SCANPIX / PA

Šoti snuukrimängija Stephen Maguire võitis enam kui seitsme aasta pikkuse pausi järel reitinguturniiri, kui alistas Tour Championshipi finaalis põhja-iirlase Mark Alleni 10:6.

Seejuures pääses kolme matši jooksul kaheksa century break'i teinud (sealjuures turniiri kõrgeim 139) Maguire turniiritabelisse vaid seetõttu, et hiinlane Ding Junhui ei saanud reisipiirangute tõttu kohale sõita.

Maguire teenis esikoha eest 150 000 inglise naela pluss erinevaid boonuseid veel 100 000 võrra. Kokku seega 250 000 naela ehk ca 230 000 eurot.

"Ausalt öeldes mõtlesin vaid tiitlile," sõnas viimati 2013. aasta Walesi lahtistel reitinguturniiri võitnud šotlane. "Ma ei mõelnud rahale - see on paganama suur summa ühe nädala kohta."

Milton Keynesis peetud maailma paremikku hõlmanud turniiril osales vaid kaheksa mängijat. Maguire alistas kõigepealt austraallase Neil Robertsoni 9:5 ja poolfinaalis maailmameister Judd Trumpi 9:6.

Maguirele finaalis alla jäänud Allen alustas turniiri napi 9:8 võiduga Shaun Murphy üle ja oli poolfinaalis parem ka kolmekordsest maailmameistrist Mark Selbyst 9:2.