Rannatennis on algajale üsna lihtne mäng

Rannatennis on pärit Itaaliast ja maailmas populaarsust kogunud oma paarkümmend aastat, Eestis on seda mängu aktiivsemalt harrastatud kümmekond aastat. Rannatennis sobib kõigile, tegemist on algaja jaoks üsna lihtsa mänguga.

Pärnu rannas on rannatennise mängimiseks valmis pandud kaks väljakut. Mängitakse liival ning mänguala on rannavolle suurune, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Stepan Lebedev on rannatennisega tegelenud paar aastat ning loodab, et see ala jõuab ka kunagi olümpiale. Koos treeningukaaslastega käivad nad harjutamas pea iga päev.

"Esimest korda mängisin mina Pärnu rannas kaks aastat tagasi, isa sõber kutsus mängima. Ise olen käinud juunioride MMi-l ja korraldatakse võistkondlikke ja mittevõistkondlikke MM-e. Võistlustel olen üle maailma käinud - Tais, Dubais, Venemaal, Euroopa riikides. Eesmärgid on rannaala populariseerimine. Suvel Pärnu rannas mängime, ilm on ilus, muusika käib, kõik on vägev," rääkis Lebedev.

Laura Rahneli põhiala on päris tennis. Rannatennisega tegi ta tutvust alles hiljuti ning leiab, et see on igati tore mäng, saab muusikat kuulata ja tulla sõpradega iga hetk mängima.

"Ma jõudsin siia kindlasti läbi oma ema, kes tegeleb sellega, samas ka tennisega, nii et temaga kaasas käies võlus see ala mind. Trenni saab kindlasti kõvasti, sest reaktsioon ja võrgu mäng ja jalgade kiirus kindlasti - rannatennis aitab sellele väga kaasa," kirjeldas Rahnel.

Rannatennise reketid on väiksemad ja kergemad ning neil puuduvad tavapärased reketikeeled. Mängupall on laste tennisepall, mis on väiksema rõhuga ning lendab seeläbi ka aeglasemalt.

Reigo Tõnsberg mängib rannatennist mitu aastat ning on võistelnud üle ilma paljudel turniiridel. Parim koht maailma reitingus oli eelmisel aastal 78.

"Ma ise jõudsin rannatenniseni läbi rannajalgpalli, reisides Brasiiliasse. Sai külastada randa ja näha, kuidas seda mängu mängitakse. Seda saab harrastada perega, kahekesi, kolmekesi. Sügisest saab ka mängida sisehallides, Tartus Nõo hall, Terase hall Õismäel ja nüüd avati just Ülemiste hall - väga head treeningtingimused," rääkis ta.

Pärnu rannas tenniseplatsi võrguposti küljes ripub kott koos reketite ja pallidega, iga soovija võib neid sealt võtta ning kätt proovida. Kui mängu kohta tekib küsimusi või abi vaja, siis on trennipoisid valmis lahkelt aitama.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: