Aegade ühest imelisemast tennisemängust möödus kümme aastat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

John Isner ja Nicolas Mahut
John Isner ja Nicolas Mahut Autor/allikas: SCANPIX / PA

Kolmapäeval sai kümme aastat maailma läbi aegade pikima profitennise mängu lõppemisest. Kolmele päevale jaotunud vastasseis Wimbledoni tenniseturniiri avaringis John Isneri ja Nicolas Mahut' vahel kestis 11 tundi ja viis minutit.

2010. aastal 23. asetusega Isner ja valikturniiri kaudu põhitabelisse jõudnud prantslane Mahut alustasid teisipäeva, 22. juuni õhtul kohaliku aja järgi kell 18.13 ja jätsid mängu hämaruse tõttu pooleli kell 21.07.

Järgmisel päeval jätkati kell 14.05 ja kõige pikema mängu rekord murti kell 17.45. Kell 21.09 tuli mäng taas vähese valguse tõttu katkestada. Sel hetkel oli seis viiendas setis 59:59.

Neljapäeval, 24. juunil jätkati mänguga kell 15.40 ja ameeriklane võitis lõpuks otsustava seti kell 16.47 tulemusega 70:68. Seejuures otsustav sett kestis kaheksa tundi ja 11 minutit ehk juba üksi kauem kui ükski varasem mäng.

Kokku mängiti kolme päeva jooksul 183 geimi ja Isneri võidunumbrid olid 6:4, 3:6, 6:7 (7:9), 7:6 (7:3), 70:68. Matš purustas veel mitmeid Wimbledoni rekordeid, näiteks said mõlemad kirja enam kui sada serviässa.

Kohe pärast mängu andsid korraldajad mõlemale tennisistile ja rootslasest kohtunikule Mohamed Lahyanile erimeeneks kristallvaagnad ja šampusepokaalid. Ajakiri Time valis kohtumise hiljem spordiaasta kümne tähtsaima hetke hulka.

Mängu jooksul vedas alt ka tehnika. Nimelt kustus tabloo otsustavas setis seisul 47:47. Tarkvarafirma IBM programmeerijate sõnul oligi see seadistatud näitama vaid nii kaugele, kuid järgmiseks päevaks suurendati tabloo võimekust.

2019. aastal tehti Wimbledoni reeglitesse muudatus ja alates sellest hetkest mängitakse ka viies sett kiire lõppmängu põhimõttel, mis muudab sisuliselt ulmeliseks võimaluse, et Isneri ja Mahut' kohtumisest kunagi veel pikemat matši näeb.

Tippturniiridest ei kasutata tänase päeva seisuga otsustava seti kiiret lõppmängu veel vaid Prantsusmaa lahtistel.