26-aastane norralanna võtab meeste profiklubi ohjad: pakkumine oli üllatav ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Renate Blindheim
Renate Blindheim Autor/allikas: Norske Fotballkvinner/Twitter

Norra meeste tugevuselt kolmandas liigas mängiv professionaalne jalgpalliklubi Sotra SK nimetas reedel peatreeneriks 26-aastase Renate Köppen Blindheimi.

Ükski Norra naistreener pole varem nõnda kõrgel tasemel mängivat meeste jalgpalliklubi juhendanud. Varem sarnaselt Sotrale Lääne-Norra suurima linna Bergeni lähistel asuvas Asanes noormeeste võistkonda juhendanud Blindheim võtab töö üle Hiep Tranilt, kes liigub vastupidises suunas.

Blindheim on üks kahest Norra naisest, kellel on taskus UEFA A litsents. "See on äärmiselt põnev väljakutse," sõnas noor naine TV2-le. "Kui selle pakkumise sain, olin veidi üllatunud, aga teadsin, et pean selle vastu võtma. Olen ambitsioonikas, pühendunud ja tahan näidata häid tulemusi," lisas Blindheim, kelle sõnul tahab ta saada esimeseks naistreeneriks Norra meeste kõrgliigas Eliteserienis.

Hilisemate A-koondislaste, näiteks Guro Reiteni ja Caroline Graham Hanseniga, koos noortekoondiseid esindanud Blindheim pidi mängijakarjääri vigastuse tõttu lõpetama 17-aastaselt ning kinnitab, et on valmis mängijate austuse välja teenimiseks vaeva nägema.

"Mängijad võivad meestreenereid automaatselt austada, sest see on loomulikum. Minu ülesanne saab olema nõudlikum, kuid saan võita teisiti. Olen rahulik ja ei pea olema autoritaarne," vahendab TV2 Blindheimi sõnu.

"Usun, et see saab olema väga põnev," rääkis Sotra ründaja Frederic Falck. "Saame treeneri, kes on väga entusiastlik ja täis energiat. Tervitame tema tulekut, ta sobib siia võistkonda hästi. Ta pole varem ühtegi A-võistkonda juhendanud, aga usun, et tema entusiasm hüvitab vähese kogemuse."

Kaks aastat tagasi juhendas Norra meeste tugevuselt neljandas liigas mängivat Skjervöysi võistkonda toona 29-aastane Eline Torneus, kes töötab nüüd Eurospordi jalgpallieksperdina. "Võin oma kogemustest öelda, et meeste seas peab ennast kiiresti kehtestama," sõnas Torneus NRK-le.

"Et Blindheim palgati väga noorena, annab tõestust tema oskustest. Ta peab olema kannatlik. Tööd võivad mõjutama hakata välised faktorid, aga igaüks saab kontrollida, millisel määral end mõjutada lubab. Treeneril ei tohi olla kahtluseid, mängijatega peab olema avatud ja töötama ühise eesmärgi nimel," kinnitas Torneus.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: