Anna Maria Orel sihib 70 meetri joont

Heitjate seeriavõistluse teisel etapil Kadrioru staadionil tegi hooaja esimese võistluse naiste vasaraheite Eesti rekordiomanik Anna Maria Orel.

Viimati võistles Anna Maria Orel mullu augustis ning uue hooaja esimeste heidetega ligi kümnekuulise võistluspausi järel Eesti rekordiomanik rahule ei jäänud. Viiest mõõtmisele läinud heitest kaks paremat olid üle 65 meetri ning võidutulemuseks jäi täna 65.78.

"See näitab natuke hetkeseisu, aga samas ei näita ka. Treeningute põhjal on seis parem, aga kuna on olnud väga pikk võistluspaus, siis stabiilsus on suhteliselt null nagu täna näha," lausus Orel ERR-ile.

"Natuke krampis, ei saanud üldse ennast lõdvaks lasta. Rääkisime sellest oma grupiga. Igal juhul on parem võistelda. Võistlemist ei tasu karta. Tulemus on täna nagu ta on. Me ei jää siia kinni. Ma lähen endasi."

Eelmisel aastal Poola tippvasaraheitjatega koostööd alustanud Orel soovib tänavu 70 meetri joonest jagu saada. Mullu kevadel jäi sellest vaid 15 sentimeetrit puudu.

"Kindlasti on minu eesmärk uus Eesti rekord. Uude meetrisse minek. Tuleb oma võimed ära realiseerida, sest tööd on väga palju tehtud," kommenteeris Orel.

"On ka väga palju muutusi. Sellest tulenevalt võib-olla ka see ebastabiilsus, aga ma arvan tegelikult, et vorm ja seis on hea. Tänast ei tasu väga tõsiselt võtta."

Koduse kergejõustikuhooaja tippmark paranes täna ka meeste kettaheites. Priidu Niit heitis parimal katsel 56.52.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: