Pärnus selgusid purjetamise EMV sarja esimese etapi võitjad

Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu
Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu Autor/allikas: Riina Ramst / Eesti Jahtklubide Liit

Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja avaetapil Pärnu Purjetamisnädala regatil seilati viimasel võistluspäeval tugevapoolses tuules. Kolme ilusa purjetamispäeva kokkuvõttes selgusid regati parimad kahes ühepaadi- ja viies kahepaadiklassis.

Laser Standard klassis tuli kümne punktiga ülekaalukalt võitjaks Karl-Martin Rammo. Teisena lõpetanud Tavo Annuse skooriks jäi 24 punkti, 14 mehe seas tuli kolmandaks Georg Haud 29 punktiga. Parim U-21 juunior oli Bo Aaron Kooser 49 punktiga.

49er / 49erFX klassi kindla võidu võtsid Juuso Roihu ja Henri Roihu viie punktiga U-23 juunioride Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiteri ees, kes kogusid kümme punkti.

Laser Radialil teenis 31 võistleja seas kirkaima medali lätlanna Agija Elerte 20 punktiga, olles ühtlasi parim nii naiste kui U-21 arvestuses. Üldarvestuses tuli teiseks 25 punktiga Läti noormees Roberts Štals Buls, kes oli U-19 arvestuse edukaim. Ka kolmas pjedestaalikoht kuulus 61 punktiga lõunanaabrite esindajale Eduards Plavinsile. Selles klassis sai Aleksander Kuusik 66 punktiga parima eestlasena neljanda koha.

29er klassis tõid 15 punkti võidu Mari-Ann Raudile ja Maris Seersantile. Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava said 16,6 punktiga kuue võistkonna seas teise koha, olles U-19 üldarvestustes parimad. Kolmanda koha said Helen Pais ja Helen Ausman 26 punktiga.

Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu kogusid RS Feva klassis kümme punkti, mis andsid neile regati võidu nii üld- kui tüdrukute paatkondade arvestuses. 16 punkti asetasid üldarvestuse teisele kohale Andrias Seppa ja Liise Väliste ning 45 punktiga tulid 15 tiimi seas kolmandaks Mia Maria Lipsmäe ja Sandra Sinivee. U-14 võistkondade seas olid parimad 71 punkti saanud Karl Markus Kaal ja Joonas Ata Saks.

Üheksa punktiga võtsid F18 / Nacra 15 klassis Pärnu Purjetamisnädala võidu nii üld- kui U-19 arvestuses Karolin Härm ja Richard Marcus Arge. Siim Maiveli ja Kristjan Kookmaa lõpptulemuseks oli 16 punkti ja üldarvestuse teine koht ning viie võistkonna konkurentsis platseerusid kolmandaks 20 punktiga Tristan Šaraškin ja Romi Safin.

470 klassis võistelnud nelja paatkonna seas olid nii üld- kui U-24 arvestuse parimad Jakob Haud ja Märten Mikk 12 punktiga. 20 punkti andsid teise koha Hugo Rasmus Vainole ja Uko Rasmus Tiidemannile ning 28 punktiga tulid üldarvestuses kolmandaks Alari Lagle ja Kaia Kodasma.

Purjetamise Eesti meistrivõistlused on noorte- ja olümpiaklasside sportlastele üks hooaja põhivõistlusi, mille käigus selgitatakse välja Eesti parimad seilajad. Meistrivõistlused toimuvad etappide kaupa erinevates sadamates ümber Eesti ning neile on võistlema oodata enam kui neljasadat sportlast. Igal võistlusklassil on sarjas kas kolm või neli etappi, millest kolm paremat lähevad arvesse.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: