Pärnus esitleti elektrilist surfilauda

Pärnus Vallikäärus esitleti esimest korda Eestis elektrilist surfilauda. Esimeste seas oli uudset sõiduriista uudistama tulnud ka Pärnu politsei.

Elektriline surfilaud on pealtnäha nagu surfilaud ikka, aga vedav jõuallikas on vee all olev ligi kümnekilovatine mootor, mis selle mudeli puhul arendab kiirust kuni 50 kilomeetrit tunnis. Sõiduaega on sõltuvalt aku suurusest kuni kolmveerand tundi, aga kui niisama vaikselt kulgeda, siis võib tunde vee peal olla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See laud pärineb ühelt rootsi entusiastilt, kes tegi start-upi aastaid tagasi. Siis tal oli visioon, et ta tahaks saada inimesed loodussõbralikult ja aktiivselt vee peal liikuma ja mõtles välja motoriseeritud surfilaua oludesse, kus sul ei ole suuri surfilaineid, vaid sa saad sedasama rõõmu kogeda sellise asja peal. Rootsi laud Radinn. Radinn tähendab radical innovation ehk radikaalne innovatsioon eesti keeles," selgitas Radinni ametlik esindaja Mart Einpalu Voltride OÜ-st.

Einpalu ütles, et radinniga on hea sõita mööda siledat vett, kui oled algaja, jõel, järvel, tuulevaiksel merel. Aga kui oled osavam, siis piki lainet ja üle lainete on ka juba väga kihvt sõita.

"Sellega sõitmine ongi nagu elektrirulaga sõitmine. Pult on käes, seisad püsti külg ees, siis annad gaasi või pidurdad. Sõita võib temaga põhimõtteliselt igal pool, kus ei ole looduskaitseala, kus on selgelt keelatud sõita. Samuti randa, kus on suplusala, ei tohi minna. Rannas on enamasti surfialad, seal võib temaga minna sõitma," rääkis Einpalu.

Esimeste sõitjate seas oli ka Pärnu politsei, kes sai seda uudset sõiduriista proovida. Alguses tuli surfilaualt küll paar korda vees käia, aga kui nipid selged, siis tuli sõit juba märksa paremini välja. Ja miks mitte täiendada oma tehnikaparki sellise sõiduriistaga.

"Mulle väga meeldis. Kindel on see, et sellega sõitu peab harjutama. Kohe see esimese korraga välja ei tule, aga ma leian, et näiteks rannavalvele ja politsei SAR üksusele, kui ta teeb madalas vees mingisugust tööd, oleks selline vahend päris hea. Kui minu käes oleks rahakott, siis ma ostaksin politseile," rääkis PPA SAR grupi piirivalvur Terje Lemmik.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: