Pärnus algas purjetamise Eesti meistrivõistluste avaetapp

Foto: Riina Ramst

Reedel algas purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja avaetapp kõigile sarja kahepaadiklassidele ning ühepaatidest Laser Radialile ja Laser Standardile.

Purjetamise Eesti meistrivõistluste esimesel võistluspäeval puhus Pärnu lahel maatuul 5-6, puhanguti isegi 8-9 m/s. Tuul oli pagiline, olud muutusid pidevalt ja nõudsid kiiret reageerimist. Laser Standardil kõik kolm võistlussõitu võitnud Karl-Martin Rammo tunnistas, et enam kui kahekuulise pausi järel on ta ehk pisut roostes, vee peal on vähe käidud ja varustus jõudis Hispaaniast tagasi Eestisse ka alles mai keskel. Võistles ta viimati veebruaris.

"Eks see kodune võistlus tekitab vähekene teise tunde kui tiitli- või tippvõistlused. Loomulikult on mõnus võistelda. See on suur õnne, et meil on see võimalus Eestis ja olukord on siin juba päris normaalne," rääkis Rammo.

Kahes võistlussõidus sai Rammo järel teise koha Tavo Annus, kes on ka kokkuvõttes teine. Kolmas on korra teisena lõpetanud Georg Haud. Laser Standardil oli stardis 14 meest. Rahvusvahelises konkurentsis loodab Tokyo olümpiale mõtlev Rammo võimed proovile panna taas kolme kuu pärast.

"Reaalselt ilmselt järgmised rahvusvahelised võistlused on sügisel," tunnistab Rammo. "Võib juhtuda, et septembris toimub Kieli nädal ja võib juhtuda, et oktoobris on Euroopa meistrivõistlused. Eks aeg näitab, mis reaalselt toimub. Mina panustan sellele, et minu jaoks järgmised olulised võistlused on järgmisel kevadel."

Paadiklassis RS Feva saavutasid kõigis kolmes võistlussõidus esikoha Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu. 470-nel on esimese päeva järel liidrid Jakob Haud/Märten Mikk. Klassis 29 ületasid Mari-Ann Raud ja Maris Seersant kolmest sõidust kahes esimesena finišijoone, asudes regatti ka juhtima.

Laupäeval ja pühapäeval on sõidud planeeritud algusega kell 11 ning siis on võistlustules lisaks 49er / 49erFX ja F18 / Nacra 15 klassid.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: