Maakondadevahelisi jalgpalli maavõistlusi sel aastal ei toimu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti maavõistlused
Eesti maavõistlused Autor/allikas: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti jalgpalli maavõistlustel, kus osalevad maakondade ja pealinna esindused, on tänavu vaheaasta. Traditsiooniline turniir jätkub järgmisel aastal.

Eesti Jalgpalli Liidu poolt 2012. aastast korraldatavad Eesti maavõistlused peavad pausi, sest Covid-19 pandeemia põhjustatud enam kui kahekuine sunnitud mängupaus tähendas, et aasta teine pool on tihe nii jalgpalliväljakul kui ka väljaspool seda, mistõttu otsustas jalgpalliliit esialgu 30 aastat vältama pidanud võistluse edasised voorud aasta võrra edasi lükata.

Seni on Eesti maavõistlustel kõige edukam olnud Harjumaa, kellel on kirjas vaid üks kaotus, kuus võitu ja üks viik. 19 punkti kogunud Harjumaa järel on 18 punktiga teisel kohal Tallinn, kellele järgnevad Lõuna-Eesti võistkonnad – Võrumaa ja Valgamaa on võrdselt kirja saanud 16 punkti, Tartumaa jääb neist maha kõigest ühe punktiga.

Eesti maavõistlused 2021:

Ida-Virumaa - Võrumaa
Hiiumaa - Raplamaa
Valgamaa - Tallinn
Saaremaa - Järvamaa
Tartumaa - Harjumaa
Jõgevamaa - Lääne-Virumaa
Põlvamaa - Pärnumaa
Viljandimaa - Läänemaa

Täpsema ajakava ja toimumiskohad 2021. aasta Eesti maavõistluste osas teatab jalgpalliliit pärast järgmise hooaja kalendri koostamist.

Eesti maavõistlused korraldab Eesti Jalgpalli Liit alates 2012. aastast. Turniiri süsteem näeb ette, et 15 maakonna ja pealinn Tallinna esindused kohtuvad omavahel kahel korral. Seni on peetud kaheksa vooru.

Tabel:

Harjumaa 19 punkti
Tallinn 18
Võrumaa 16
Valgamaa 16
Tartumaa 15
Järvamaa 13
Viljandimaa 12
Ida-Virumaa 12
Saaremaa 12
Pärnumaa 10
Raplamaa 10
Läänemaa 9
Hiiumaa 7
Põlvamaa 7
Jõgevamaa 7
Lääne-Virumaa 6

 

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: