Kehv ilm takistas Pärnu purjelaudurite võistluspäeva

Foto: Kaader Raimo Pulli videost

Pärnus toimuvad sel nädalavahetusel purjelaudurite võistlused, kus saavad osaleda igas vanuses sportlased. Laupäeval tuli paraku võistlused ebasoodsate ilma- ja tuuleolude tõttu katkestada, kuid pühapäeval loodetakse jätkata.

Peale vanuselise piirangu puudumise pole piiranguid ka võistlusvarustusele. Osaleda võib ilmale kõige sobivama vastustusega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

FUN võistlussari on pikkade traditsioonidega, peredel ja sõpruskondadel on harjumuseks saanud sõita Eesti randadesse ja veeta meeleolukas nädalavahetus. Pärnu rannas näeb sobiva tuulega nii purjelaual sõitjaid kui ka lohesurfareid. Viimased paistavad oma efektsete trikkidega kaugele.

"See on lõbus. See ongi põhiline. Tunnen rõõmu oma tegevusest. See on selline loodusjõudude talitsemine, väga hea ajaviide. Siin tulebki õppida, et ei tohi võidelda, tuleb lasta tuulel töö ära teha," rääkis eelmise aasta surfivõistluste võitja Frank Ervin.

"Pärnu rand on imeline lihtsalt. Siin võib-olla on purjelauavarustusega natukene pikk maa vette minna, siin on vesi suhteliselt madal pikka aega. Lohetajad sellepärast armastavad Pärnu randa võib-olla rohkem," ütles FAN-i Pärnu etapi korraldaja Annika Tuisk.

Kalev Allikveer on selle alaga tegelnud väga palju aastaid. "Siis, kui Eestis purjelaud sündis - 1974-1975 -, siis ise olin meremees-mehaanik, sõitsin Aafrika vahet kaubalaevadel. Seal ma nägin esimest korda purjelauda," meenutas ta.

Päris purjelaua maaletoojaks ta ennast ei pea. "Sattusime kokku kolm-neli meest enam-vähem ühel ajal. Mina merd mööda Alžeeriast tõin ta siia, Ain Vilde tõi Ameerikast jääpurjetajana. Nii nad siis Eestis siin kokku said," rääkis Allikveer.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: