Eesti ujumise kunagiste medalivõitjate nimesid tuli otsida kirikuraamatuist

Neljapäeval esitles ujumisliit raamatut, mille kaante vahele on mahtunud viimase saja aasta meistrivõistluste medalivõitjad, kelle nimesid tuli koostajatel taga ajada isegi kirikuraamatust.

Üksnes netis hoitud andmetest ei piisa. "Voorus on see, et ta on paberil olemas, läbi sajandi. Internet on tore asi, aga ta ei ole kõigile kättesaadav ja eriti veel eakamatele inimestele," rääkis koostaja Toivo Viilep ERR-ile.

Koostajad Toomas Kleesment ja Toivo Viilep on ära teinud tohutu töö, otsinud arhiivide, vana ajakirjanduse ja ka muude allikate põhjal kokku kõik meistrivõistluste medalivõitjad. Neid veel ka nii hallidest aegadest, kui ujuti välibasseinides. Mahlakaid kirjeldusi toonastest võistlustest on raamatuski ära toodud.

"Eestiaegsed protokollid on kahjuks hävinenud, need olid vanas Aia tänava ujulas, kus need ära uppusid. Siin on väga palju kasutatud vanu ajalehti-ajakirju, nii pallju kui võimalik. Ja muidugi Toomas nägi väga palju vaeva veel, kuna vanades protokollides oli puudu eesnimi, et neid saada, siis ta käis neid kirikuraamatutest otsimas," selgitas Viilep.

Raamat on ilusaks tähiseks ujumisspordi ajaloos, mis tänavu tähistab 110. aastapäeva. "See, et ta on nüüd kaante vahel - 100 aastat on nüüd fikseeritud. Ma loodan, et on ujumisinimeste seas ka neid nooremaid, kes tahavad järgmist sada paika panna."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: