Rahvaliiga kahel tasandil osaleb kokku 70 võistkonda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jalgpall
Jalgpall Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Jalgpalli rahvaliigas algab 11. hooaeg, tuues A- ja B-tasandil üle Eesti kokku 70 võistkonda.

Coolbet rahvaliiga A-tasandil 29 ja B-tasandil 41 võistkonda. A-tasand on jaotatud viieks viie- või kuueliikmeliseks alagrupiks ning mängitakse kodus-võõrsil süsteemis. A-tasandil osaleb võistkondi üheksast Eesti maakonnast, enim on neid Harjumaalt (11) ja Tartumaalt (7).

B-tasandi 41 võistkonda on jagatud seitsmeks viie- või kuueliikmeliseks alagrupiks ning mängitakse samuti kodus-võõrsil süsteemis. Enim osalejaid (25) on Harjumaalt, seitse meeskonda pallivad kodumänge Tartumaal ning teised osalejad moodustuvad Läänemaa, Lääne-Virumaa, Võrumaa, Viljandimaa, Pärnumaa ja Raplamaa huvilistest.

A-tasandil pääsevad veerandfinaali viie alagrupi võitjad, kellele lisanduvad alagruppide kolm parimat teise koha omanikku. B-tasandil jõuavad veerandfinaali alagruppide võitjad ja parim teise koha omanik.

Liigade eesmärk on kaasata jalgpalli neid, kes ei soovi või ei saa erinevatel põhjustel mängida kaasa Eesti meistrivõistlustel – olgu põhjuseks liiga suur koormus meistrivõistlustel, oskused või lihtsalt soov pingevabas õhkkonnas jalgpalli mängida. Rahvaliiga olulisim printsiip on, et võimaluse saaksid kõik: iga küla või sõpruskond, kes soovib võistkonda välja panna, saab selle võimaluse. Kasutatavate väljakute nõudmised ei ole ranged – praktiliselt iga küla- või kooliväljak sobib. Sõltuvalt väljaku suurusest on korraga ühes võistkonnas väljakul seitse kuni 11 mängijat.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: