Eesti kergejõustikus said paika tähtsad kuupäevad

Eesti kergejõustikuliidu juhatus kinnitas erinevate vanuseklasside Eesti meistrivõistluste ajad ja kohad. Samuti otsustati, et TV 10 Olümpiastarti sarja 49. hooaja edasi lükatud etapid toimuvad augustis-septembris.

Võitlus kodustele tiitlite algab juuli teisest nädalast, kui erilise hooaja esimesed suvised kergejõustiku Eesti meistrivõistluste medalid jagatakse nii täiskasvanutele kui ala järelkasvule välja Pärnus.

"Esimesed meistrivõistlused toimuvad meil teatejooksudes 11. juulil ja siis selgub ka esimene täiskasvanute meister," lausus kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi.

21.-24. juulini selgitavad Rakveres üksikalade Eesti meistrid U-14 kuni U-23 vanuseklassi noored. Kokku võistlevad Rakveres nelja päeva jooksul meistrikullale viie erineva vanuseklassi noored.

8.-9. augustini peetakse juba varem välja kuulutatud plaani kohaselt Kadriorus täiskasvanute Eesti meistrivõistlused nii üksikalades kui ka mitmevõistluses. Noorte vanuseklasside mitmevõistluse Eesti meistrid selgitatakse tänase otsuse kohaselt välja 12.-13. augustini Tartus.

Talvel ja kevadel koroona tõttu edasi lükatud TV 10 Olümpiastarti sarja etapid toimuvad uue kooliaasta alguses Võrus ja Rakveres ning finaal nagu mullugi Tartus.

"Augusti lõpus kolmas etapp, septembri alguses neljas etapp ja praeguse kalenderplaani kohaselt 19.-20. septembril Tartus Tamme staadionil toimub TV 10 Olümpiastardi 49. hooaja finaaletapp," lisas Teigamägi.

Sarja maakondlikud eelvõistlusted on juba saanud rohelise tule ja ühisel vabariiklikul üksikalade etapil kohtutakse 30. augustil Võrus.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: