Eesti purjetajate võistluspaadid jõudsid Hispaaniast koju

Purjetamise Eesti meistrivõistlused algavad juuni teisel nädalal etapiga Pärnus. Kodustel regattidel teeb kaasa ka olümpiapiletiga Karl-Martin Rammo, kelle võistluspaat äsja Hispaaniast koju jõudis.

Kui Karl-Martin Rammo kaks parimat võistluspaati on veel Austraaliast teel koju, siis oma viimase õlekõrre ehk vanima paadi sai ta Hispaaniast värskelt kätte ning saab lõpuks ka veel treeninguid teha. Selle paadiga kavatses ta märtsis võistelda Mallorcal, kust eriolukorra tõttu kinni jäänud varustus nüüd pika ja kõva pinguste järel koju toodi.

"Keegi oli koormarihmasid sättinud, et nad liiga tugevalt ei oleks. Tundub, et Hispaanias kohaliku jahtklubi inimesed hoolitsesid meie asjade eest ja sellega läks palju paremini, sest vastasel juhul oleks paat olnud väga pikka aega väga suure rihma surve all ja see poleks talle väga hästi poleks mõjunud," rääkis Karl-Martin Rammo intervjuus ERR-ile.

Koos Rammo paadiga jõudsid Tallinna Purjetamise Akadeemia Laser klassi meeste paadid, treeneri kaater ja muu treeningvarustus, mis saadeti Hispaaniasse juba detsembris, sest noored olid seal kahes laagris. Ülikeerulise logistikapuslega tegeles mitu kuud Jahtklubide Liidu peasekretär Ott Kallas.

"Üks Poola purjetaja, kes elab Mallorcal, tema siis aitas Mallorcalt kui niiöelda suletud saarelt tuua need (alaliidu väikebussi koos paatidega) praamiga (300 km) Barcelonasse. Ja Barcelonast sõitsid (3300 km) need asjad koju koos meile appi tulnud profiautojuhiga ja deklareerisime varustuse siis profiveosena," rääkis Kallas. "Oli uudne lahendus, sest iga riigi osas pidi ju välja uurima, et kuidas ikkagi piir toimib, mida politsei nõuab, et teedel sõita saada. See pusle kokku panemine oli üsna keeruline ja päevad, kui see transport päriselt toimis, siis oli ikka seda närvikõdi ka, et kas see ikka päriselt ka niimoodi töötab? Aga töötas! Olen väga rahul praegu sellega."

Võistlushooaeg avatakse Eestis purjetajatele 12.-14. juunini Pärnus toimuva etapiga ja kodused tipud tulevad ka starti.

"Kuna oli olümpiahooaeg, siis mul oli selline kuri plaan, et ma Eestis ei võistle, kuid nüüd kui kõik rahvusavahelised võistlused on tühistatud, siis mul ei ole mitte midagi paremat ka Eesti purjetamise seisukohast teha, kui tulla välja ja noortele näidata, kuidas asjad käivad," lisas Rammo.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: