Kallas purjetamisest: kahtlen, et üleeuroopaliselt saab enne oktoobrit võistelda

Juuni keskel saab hoo sisse purjetamise Eesti meistrivõistluste sari. Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär Ott Kallas usub, et reegleid järgides suudetakse viiruse levik hoida kontrolli all. Üleeuroopaliste võistluste korraldamist võib oodata ilmselt kõige varem oktoobrist.

"Meil on praegu Eesti Vabariigis lubatud võistluseid pidada saja võistlejaga ühe võistluse kohta," rääkis Eesti Jahtklubide Liidu peasekretär Ott Kallas intervjuus ERR-ile. "Meie jaoks tähendab see sadat võistlejat ühe ala kohta. Meie esimene Eesti meistrivõistluste sarja regatt toimub Pärnus 12. juunil."

Enamasti on purjetamise võistlustel ühe ala kohta koos korraldajatega ja kohtunikega merel 70-80 inimest. Erinevate alade võistlejad asuvad üksteisest aga ühe meremiili kaugusel. "Kaldale tuleb kahe võistlusala peale küll üle saja inimese, aga me lahendame selle sedasi, et meil on igasugused kogunemised või kokkupuutekohad ära jäetud ehk me oleme kogu registreerimise, võistlustulemused ja regatibüroo tegemised viinud internetti," jätkas Kallas. "Sellega me hajutame inimesed ära. Sadamad on suured, seal 2+2 reegli hoidmisega probleemi ei ole. Eks praktikas näeme, kuidas see toimib, aga ma usun, et me suudame seda ilusasti hoida ja niiviisi takistada viiruse levikut."

Kallas usub, et Euroopas võistelda enne oktoobrit ei saa. "Praeguse seisuga on kõik võistlused edasi lükatud või kui kalendris on suve lõpu või sügise poole midagi, mida on väga vähe, siis need lükatakse ka ilmselt edasi," nentis Kallas. "Minu arusaama järgi on viiruse leviku seis mitmetes Euroopa kohtades selline, et üleeuroopaliselt kokku tulla on hetkel ikkagi ebareaalne plaanida. Me saame võib-olla näha Skandinaavia ja Põhjamaade ringkonnas võistluseid, kui piirid avanevad, aga üleeuroopaliselt ma väga kahtlen, et siin enne oktoobrikuud midagi toimub."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: