Englase treeningvideo: kahte erinevat varianti käru ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Käru
Käru Autor/allikas: Spordiklubi Englas

Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas kahte erinevat varianti käru.

Kui lapsega kärukõndi alustate ja käed veel hästi ei kanna, võite kinni hoida põlvedest või puusadest, et kätele vähem raskust langeks. Järgmine ülesanne on kõndimise ajal tugeva kehaasendi hoidmine - kuklast kandadeni üks sirge, istmikku üles ei suru ning jalad on põlvedest sirged.

Edasi peaks suutma keha (keskosa) paigal hoida nii, et ka kõndimise ajal tuhar sammudes vasakule-paremale vänderdama ei hakkaks. Selleks on vaja pingutada samu lihaseid nagu toenglamangus (kõht, reie esiküljed ja tuhar).

Kui käed kannavad ja keha on tugev, võib ka juba rohkem liikumiskiirust lisada, aga see nõuab head koostööd - kui jalgu hoidev paariline liigub liiga aeglaselt, siis ainult kätel liikujal on üksinda väga raske hoogu üles saada (ja teist järgi vedada või tagurpidi liikudes eest ära lükata), kui paariline liigub aga liiga kiiresti, siis on oodata avariid.

Jalad õlgadel liikumine lisab kätele koormust ning nõuab veelgi paremat paarilisetunnetust.

 

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: