Tänavune kergejõustiku EM jääb ära

Kergejõustik
Kergejõustik Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/Focus Images

Euroopa Kergejõustikuliit teatas neljapäeval, et tänavu augustisse planeeritud Euroopa meistrivõistlused jäävad ära.

Tühistamisotsuse ajendiks oli jätkuv koroonaviiruse pandeemia ja sellega seotud riskid, mida pole kontrolli alla saadud. Arvesse võeti ka Prantsuse Kergejõustikuliidu meditsiinikomisjoni hoiatust, et võistlused võivad kujutada ohtu kõikidele akrediteeritud sportlastele, taustajõududele ja pealtvaatajatele.

"Kuigi me kahetseme kergejõustiku Euroopa meistrivõistluste tühistamist, tasub korrata, et sellel raskel ajal on kõige tähtsam sportlaste, fännide, ametnike, partnerite ja teiste spordiga seotud inimeste tervis ja turvalisus. Teeme seda, mis on parim meie kergejõustikupere liikmetele ja laiemale avalikkusele" kommenteeris Euroopa Kergejõustikuliidu ajutine president Dobromir Karamarinov peale EM-i tühistamisotsust.

Euroopa Kergejõustikuliidu nõukogu arutab tänavuse aasta kergejõustiku võistluskalendriga seotud küsimusi 7.–8. mail toimuval videokohtumisel.

Eesti Kergejõustikuliidu presidendi Erich Teigamägi sõnul on kahju, et tänavu ühtegi suuremat kergejõustiku tiitlivõistlust läbi ei viida, sarnase hoobi on kogu maailmas levinud viirus andnud mitmete spordialade tiitlivõistluste toimumisele.

"Eesti kergejõustikuliidu võistluskalendris on maikuu võistlused "edasi lükatud" staatuses. Loodan, et saame lähinädalatel otsustada, kas suve teises pooles on võimalik olulised suvehooaja võistlused siiski läbi viia." lausus Teigamägi.

Kergejõustiku EM toimunuks algse plaani kohaselt 25.–30. augustil Pariisis.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: