Mainekat turniiri jälgis Inglismaal viiruse kiuste ligi 16 000 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sulgpalliturniir All England Birminghamis
Sulgpalliturniir All England Birminghamis Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Pühapäeval jõudis pea 16 000 inimest mahutava Arena Birminghami täistribüünide ees koroonaviiruse leviku kiuste lõpule maailma mainekaim sulgpalliturniir, 110. korda peetud All England.

Rahvusvahelise sulgpalliföderatsiooni (BWF) World Touri kõrgeima, Super 1000 kategooria turniiri auhinnafond oli 1,1 miljonit USA dollarit.

Taanlane Viktor Axelsen võitis sel sajandil esimese eurooplasena All Englandil meeste üksikmängu, alistades pühapäeval kahes geimis esimese Taiwani meesüksikmängijana selle turniiri ajaloos esikohamänguni jõudnud Tien Chen Chou.

Vaheajaks oli 194 cm pikkune taanlane ees 11:6 ja geimi lõpuks 21:13. Teises geimis pilt ei muutunud. Viigiseisult 3:3 läks mullune finalist Axelsen ette 6:3 ja kasvatas vaheajaks oma edu 11:7-le. Lähemale kui kolm punkti esimese asetusega Chou enam ei pääsenudki. 26-aastane taanlane võitis geimi 21:14 ning teenis maailma edetabelisse 12 000 punkti lisaks.

Viimati jäi selle mänguliigi esikoht Euroopasse 1999. aastal, mil nüüdse võitja kaasmaalane Peter Gade Christensen alistas kolmes geimis indoneeslase Taufik Hidayati. Viis aastat hiljem jõudis tänane tunnustatud treener Gade veel korra finaali, kuid jäi seal alla hiinlasele Dan Linile. Enne Axelseni mullust finaalipääsu oli esikohamängu mänginud veel üks taanlane – 2015. aastal kaotas Jan Östergaard Jörgensen teisele hiinlasele Long Chenile.

Naiste üksikmängu meistrile ette nähtud tšeki 77 000 dollarile võitis pärast aastast vaheaega taas Tzu-ying Tai. Teise asetusega 25-aastane Tai mängis kahes geimis üle 22-aastase tiitlikaitsja Yufei Cheni (Hiina) 21:19, 21:15.