Koršunovilt hooaja punktirekord, Riismaalt üheksas kaksikduubel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kirill Koršunov ja Livorno Don Bosco.
Kirill Koršunov ja Livorno Don Bosco. Autor/allikas: facebook.com/PallacanestroDonBoscoLivorno

Kuigi möödunud nädalavahetusel olid mitmed Itaalia liigades mängivad eestlased hõivatud koondiseaknaga ning koroonaviiruse ohu tõttu lükati osad mängud edasi, said viis Eesti noort mängumeest saapamaal oma oskusi näidata.

Esiliigas (Serie A2) idakonverentsi võidu kindlustanud Ravenna Orasi (20-4) sai lubada endale kerge tööõnnetuse, kui kodus kaotati 68:71 (14:20, 18:14, 23:21, 13:16) Mantovale (14-10). Algviisikus alustanud Mikk Jurkatamm kogus 17 minutiga viis punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1, vabavisked 3/4), kuus lauapalli, ühe vaheltlõike ja neli isiklikku viga, vahendab Korvpall24.ee.

Koondiseakna tõttu ilma Kaspar Treierita (keskmiselt 9,8 punkti) mänginud Ravenna resultatiivseim oli Charles Thomas 15 silmaga.

Läänekonverentsis kaotas Napoli (13-11) tabeli tipus olevale Agrigentole (15-9) 68:83 (19:23, 20:14, 7:31, 22:15), millega katkes ühtlasi Hugo Erkmaa koduklubi neljamänguline võiduseeria. Erkmaa seitsme minutiga pealeviskeid ei sooritanud, kuid sai kirja ühe vaheltlõike ja kaks isiklikku viga.

Serie C liigas said eestlaste koduklubid kaks kindlat kaotust. Livorno (3-15) alistus võõrsil 59:77 (11:23, 25:19, 7:18, 16:17) kolmanda paigutusega Aglianale (13-5). Mäng-mängult üha kindlamaid esitusi pakkuv Kirill Koršunov tõi Livorno parimana 35 minuti jooksul hooaja kõrgeimad 18 punkti (kahesed 1/8, kolmesed 4/6, vabavisked 4/4) ja võttis lauapalli (hooaja parim). Koršunovi kõrval algviisikus alustanud Gregor Kuuba panuseks jäi 23 mänguminutiga visatud viis punkti (kahesed 2/4, vabavisked 1/2).

Liigatabelis kõrvuti asuvate Montevarchi (7-11) ja Montale (7-12) vahelises mängus jagus võrdset heitlust vaid avapoolajaks. Viimased kaks veerandaega 49:28 võitnud kodumeeskond kirjutas Joonas Riismaa leivaisale numbritega 90:64 (20:18, 21:18, 24:17, 25:11) tabelisse 13. kaotuse.

Riismaa oli tavapäraselt oma meeskonna resultatiivseim, tähistades 18 punkti (kahesed 3/9, kolmesed 0/3, vabavisked 12/14) ja 10 lauapalliga hooaja üheksandat kaksikduublit.