Riismaa viskas kaotusmängus ligi pooled Montale punktidest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Joonas Riismaa
Joonas Riismaa Autor/allikas: FIBA

Itaalia korvpalli madalamas liigas tegi hoolimata kaotusest taaskord suurepärase esituse Joonas Riismaa, kes püsib endiselt Toscana divisjoni skoorikuningana.

Montale (7-9) oli kodusaalis lähedal tabeli tipus asuva Chiusi San Giobbe Basketi (11-4) alistamisele. Poolaja 31:33 kaotanud kodumeeskond suutis enne otsustavat veerandaega kohtumise seisu viigistada, ent lõpuminutitel jäädi siiski 65:70 (19:16, 12:17, 21:19, 13:18) alla. Montale kaotuse põhjust ei tasu kaugelt otsida, nimelt tabas meeskond kodusaalis vabaviskeid vaid 22%-liselt (4/18), kusjuures kaugviskeid suudeti visata ligi kaks korda paremini (9/20 ehk 45%), vahendab Korvpall24.ee.

Joonas Riismaa langes kohtumise lõpus küll vigadega välja, kuid suutis siiski 35 minuti jooksul kirja saada hooaja seitsmenda 30+ punkti mängu. Tänavuse hooaja kõrgeimad kuus kaugviset tabanud Riismaa arvele jäi 31 punkti (kahesed 5/12, kolmesed 6/9, vabavisked 3/6), kuus lauapalli, kaks korvisöötu ja kaks pallikaotust. Chiusi meeskonda vedasid horvaat Matej Radunic 25 ning serblane Borko Kuvekalovic 20 silmaga.