Pidurdamatu Haaland vedas Dortmundi võiduni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Erling Braut Haaland
Erling Braut Haaland Autor/allikas: AFP/Scanpix

Dortmundi Borussia tegi enda elu Bundesliga 19. mänguvoorus taas ise natuke keerulisemaks kui vaja, ent võttis lõpuks siiski Kölni üle koduväljakul kindla 5:1 võidu.

Teise poolaja algul sai Jadon Sancho jala valgeks ja viis kodumeeskonna juba 3:0 ette, ent nagu sel hooajal varemgi sageli juhtunud, kaotati turvalisena tundunud eduseisus valvsus. 63. minutil magasid Dortmundi kaitsjad täiesti maha äsja nurgalööki andnud Mark Uthi, kes vasakult äärelt karistusalasse spurtis, söödu sai ja palli esimese puutega tagumise posti kõrvale saatis, vahendab Soccernet.ee.

Dortmundi korraks tärganud pinged võttis peagi maha ei keegi muu kui kohe pärast Uthi väravat platsile tulnud Erling Braut Haaland. Nooruk luhtas küll kiirest vasturünnakust tekkinud esimese väravavõimaluse, ent Ignal Siduna Parkil esimese värava löömiseks kulus tal vaid 13 minutit.

Lõppakordi au jäi samuti Haalandile, sest Horniga silmitsi sattununa keerutas ta 87. minutil palli peaaegu otsajoonelt veel korra võrku. Eelmises voorus võõrsil Augsburgi kübaratrikiga kostitanud Haaland on nüüd Bundesligas platsil viibinud 60 minutit ja saanud selle ajaga kirja juba viis tabamust.