Vene viskas kümme punkti ja aitas Varese võidule ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Siim-Sander Vene
Siim-Sander Vene Autor/allikas: Alberto Ossola/Pallacanestro Varese

Eesti korvpalluri Siim-Sander Vene koduklubi Varese alistas Itaalia kõrgliiga 19. voorus kodus Trieste meeskonna 91:85 (20:20, 22:18, 33:21, 16:26).

Kolmandal perioodil mängu enda kasuks kallutanud Varese juhtis viimasel veerandil korraks ka paarikümne silmaga (81:61), kuid seejärel hakkas Triestele lähemale tulema ja paaril juhul oli vahe isegi neli punkti.

30 minutit väljakul viibinud Vene viskas kümme punkti (kahesed 2/3, kolmesed 2/5), haaras viis lauapalli ja jagas kolm resultatiivset söötu. Lisaks kaotas eestlane kahel korral palli ja tegi kaks viga.

Varese parimad olid L.J. Peak 20 ja Matteo Tambone 16 punktiga. Triestele tõid samuti 16 punkti Deron Washington ja Kodi Justice.

Liigatabelis hoiab Varese üheksa võidu ja üheksa kaotusega kaheksandat positsiooni, mis viiks viimasena play-off'i. Trieste on viie võidu ja 13 kaotusega 16. ehk eelviimane.

Eelmises mängus hooaja esimese võidu teeninud Henri Drelli klubi Pesaro kaotas kodus Sassarile 82:107 (19:25, 25:28, 19:36, 19:18).

Drell viibis platsil tosin minutit, viskas kaks punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/2) ja andis ühe resultatiivse söödu.

Liigatabelis on Pesaro ühe võidu ja 17 kaotusega mõistagi viiimane, Sassari hoiab aga 15 võidu ja kolme kaotusega Bologna Virtuse (16-2) järel teist positsiooni.