Turmann ja Lill said Kanadas treenida tipptreeneri näpunäidete järgi

Kurlingu segapaar Marie Turmann ja Harri Lill veetsid aastalõpu ja jaanuari alguse Kanadas, kus said väärtuslikku abi tipptreener Allan Moore'i käest. Lisaks seisab Turmannil koos Eesti naiskonnaga järgmisel nädalal ees MM-i kvalifikatsioon Soomes.

Turmann ja Lill alustasid koostööd Kanada tipptreeneri, mitmeid Šveitsi koondisi MM-kuldadeni tüürinud Allan Moore'iga sügisel, kuid nüüd avanes võimalus Moore'i käe all laagerdada. Kogetuga käid Lill ja Turmann väga rahule.

"Allan näitas ennast väga kogenud treenerina, temas rääkis ekspertiis ja suur kogemus. Näha oli, et mees teab, mida mees räägib ja meil oli nii mõndagi õppida," rääkis Lill ERR-ile.

Tööpäevad olid tihedad, treeningutel pöörati tähelepanu nii tehnilise külje lihvimisele kui ka mängulisele poolele. Lisaks osaleti rahvusvahelisel turniiril, kus mängus maailma tippudega võeti vastu üks võit ja kaks kaotust.

"Kahel päeval oli meil kaks trenni, mis olid mõlemad peaaegu kolme tunni pikkused," sõnas Turmann. "Esimene trenni pool oli pigem tehniline, kus lihvisime tehnikat, teine alati mänguline, kus vaatasime taktikat ja lihtsalt mängisime."

Aprillis toimuva MM-i eel on nüüd aega näpunäiteid seedida, tõsi, enne seda tuleb veebruaris Eesti meistrivõistlustel veel ka MM-i pilet kindlustada.

"Kindlasti jõudis ta anda meile nii palju ideid, et kõike seda paari päevaga rakendada ei jõua," kinnitas Lill. "Palju mõtlemisainet tulevikuks, kuidas saada tulevatel aastatel paremaks. Eks me hakkame seda kõike treeningutesse üle tooma."

Marie Turmann sõidab pühapäeval Eesti naiskonna kaptenina Soome, kus ootab ees MM-valikturniir. Kaheksa naiskonna seast pääseb MM-ile kaks paremat. Naiskonna valikturniir toimub järgmise nädala esmaspäevast laupäevani.

"Meil on ka tiimis toimunud väike muudatus, ehk abikapten vigastas ennast pärast EM-i," rääkis Turmann. "Arvan aga endiselt, et tiim on väga tugev ja võimeline pääsema kolme parema sekka ehk mängida kahe edasisaaja peale."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: