Aasta sportliku valla tunnustuse teenis Elva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sportliku valla tunnustuse võttis vastu Elva vallavanem Toomas Järveoja.
Sportliku valla tunnustuse võttis vastu Elva vallavanem Toomas Järveoja. Autor/allikas: Raigo Pajula/Eesti Olümpiakomitee

Eesti Olümpiakomitee auhinnagalal "Spordiaasta tähed 2019" kuulutati välja sportliku kohaliku omavalitsusüksuse konkursi võitja, kelleks rahvahääletusel valiti Elva vald. Samuti tunnustati maakondade ja suuremate linnade parimaid spordiklubisid.

"Aasta sportlik vald 2019" tiitli teeninud Elva vald toetab sporditegemist ning annab sporditegemise ja tervislike eluviiside viljelemiseks ka ise eeskuju, korraldades igal aastal augustis spordikuud. Elva valla üks arengukava eesmärke on arenev sporditurism, toetades suurüritusi nagu näiteks Rally Estonia Elva linnakatse ja Tartu Maratoni üritused, Eesti meistrivõistlusi orienteerumise tavarajal ja teates ning rahvusvahelist orienteerumisvõistlust Suunto Games. Vald võttis 2019. aastal tööle ka spordijuhi, kes koordineerib ja arendab spordivaldkonda.

Tunnustuse võttis vastu Elva vallavanem Toomas Järveoja. "Tänan Elva valla elanikke ja meie sõpru, kes hääletasid meie poolt. Elva vald on selles mõttes äge vald, et meil on väga palju spordiklubisid ja treenereid. Teen sügava kummarduse meie klubidele ja treeneritele, kes võimaldavad püramiidi teha nii suureks, et noored jõuavad tippu. Praegu on meil maailmatasemel tegevsportlasi palju, näiteks Kalev Ermits, Kaur Kivistik, Kristjan Ilves, Martin Järveoja. Elvas on sporti, tulge järgmisel suvel kõik uue spordihoone avamisele!" kutsus Järveoja.

Samuti kandideerisid Põlva vald, Rae vald, Saare vald ning Vinni vald.

 Eesti Olümpiakomitee tunnustas auhinnagalal ka parimaid spordiklubisid, kelle valisid välja maakondlikud spordiliidud ja nelja suurema linna (Tallinn, Tartu, Pärnu ja Narva) spordiliidud. Tunnustuse teeninud spordiklubid on:

Alutaguse Suusaklubi, Ida-Virumaa
Aseri Spordiklubi, Lääne-Virumaa
Audentese Spordiklubi, Tallinn
Hiiumaa Orienteerujate Klubi, Hiiumaa
JK Vaprus, Pärnu
Jõgeva Kabeklubi, Jõgevamaa
Kadi Võimlejad, Raplamaa
Kahe Silla Klubi, Pärnumaa
Karupesa Team, Valgamaa
Keila Swimclub, Harjumaa
Orienteerumisklubi Kape, Tartumaa
Orienteerumisklubi Põlva Kobras, Põlvamaa
Orienteerumisklubi Võru, Võrumaa
Ridala Spordiklubi, Läänemaa
Saaremaa Merispordi Selts, Saaremaa
Spordiklubi Konkiro, Narva
Tenniseklubi Fellin, Viljandimaa
Türi Vibukool, Järvamaa
Võrkpalliklubi Duo, Tartu

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: