USA neiud tulid jäähokis maailmameistriteks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jäähoki
Jäähoki Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Kuni 18-aastaste neidude jäähoki maailmameistriks krooniti USA, kes alistas Slovakkias toimunud turniiri finaalmängus naaber Kanada lisaajal 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0).

Abbey Murphy viis ameeriklannad avakolmandikul arvulisest ülekaalust juhtima, aga viimasel perioodil õnnestus Sarah Paulil samuti enamuses mängides viigistada.

Otsustava tabamuse viskas lisaaja 17. minutil aga ameeriklanna Kiara Zanon, tuues riigile selle vanuseklassi kaheksanda maailmmameistritiitli.

Pronksikohtumises oli Venemaa kindlalt 6:1 (2:0, 1:0, 3:1) üle Soomest.

Turniiri suurim skooritegija oli kaheksa punktiga (4+4) venelanna Kristi Šaškina, kes nimetati ka kõige väärtuslikumaks mängijaks.