Kahekordne olümpiavõitja jäi kodustel meistrivõistlustel teiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Yuzuru Hanyu
Yuzuru Hanyu Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Iluuisutamise Jaapani meistrivõistlustel pidi kahekordne olümpiavõitja Yuzuru Hanyu meeste üksiksõidus leppima hõbemedaliga.

25-aastane Hanyu võitis Jaapani meistrivõistlustel esimese medali 2011. aastal, kui sai pronksi, seejärel võttis ta neljal aastal järjest võidu. Viimasel kolmel aastal Hanyu kodustel meistrivõistlustel ei osalenud, kuid tänavu võttis siiski osa ja sai üllatuslikult lüüa.

Lühikava maailmarekordiomanik Hanyu juhtiski avapäeva järel 5,01 punktiga Shoma Uno ees, kui vabakavas eksis ta mitmel hüppel. Hanyu kavas oli küll üks neljakordne hüpe rohkem kui Unol, kuid oluliselt puhtama kava teinud Uno teenis 12,81 punkti enam ja võttis kahe kava kokkuvõttes kindla võidu. Hanyu oli vabakavas üldse kolmas.

Uno lõpetas võistluse 290,57 punktiga, Hanyu kogus 282,77 punkti ning pronksi võitnud Yuma Kagiyama 257,99 punkti. Unole oli see neljas järjestikune Jaapani meistritiitel, kuid, nagu öeldud, eelmisel kolmel aastal Hanyu talle konkurentsi ei pakkunud.

Uno on neljas mees – lisaks Nathan Chenile, Javier Fernandezele ja Patrick Chanile –, kes viimase viie aasta jooksul on suutnud võistlustel Hanyu alistada.

Naiste üksiksõidus võttis kindla esikoha 17-aastane mullune GP-finaali võitja Rika Kihira, kes kogus kahe kavaga 229,20 punkti. Hõbemedali võitis lühikava järel neljandal kohal olnud, kuid vabakavas teise tulemuse teinud Wakaba Higuchi 206,61 punktiga ning kolmas oli Tomoe Kawabata, kes oli lühikavas alles seitsmes, aga vabakavas sai kolmanda koha ja lõpetas 193,96 punktiga.